NIEKTÓRE OBJAWY OCZYSZCZANIA

Doświadczenie pewnego dyskomfortu podczas diety jest rzeczą naturalną. Gdy wyzwalają się toksyny, zanim zostaną wyeliminowane, trafiają do krwi. To może powodować: lekkie zawroty i bóle głowy, lekkie zmęczenie i osłabienie.

Traktuj te objawy jako pozytywny znak, że dieta Neera działa. Nie poddawaj się! Około czwartego dnia następuje przełomowy moment. Wtedy połowa procesu jest już za nami (wyzwalanie się toksyn), ale najważniejsze korzyści jeszcze się nie pojawiły.

Należy przygotować się na dodatkowy odpoczynek. Te nieprzyjemne objawy są przejściowe, zwykle trwają dzień lub dwa. Gdy toksyny są wyeliminowane, ciało odzyskuje siłę i witalność.

Niektóre chroniczne choroby skóry mogą przejściowo pogorszyć się we wstępnej fazie diety. Skóra jest największym organem naszego ciała i to przez nią eliminowane są szkodliwe odpady. Kiedy nastąpi ich eliminacja, skóra będzie zdrowsza niż kiedykolwiek przedtem. W drugiej połowie diety Neera cały organizm wraca do zdrowia, zaczynamy czuć się coraz lepiej i lżej, mamy jaśniejszy umysł, więcej energii, potrzebujemy mniej snu. Chudniemy, czujemy się i wyglądamy młodziej.

Dieta Neera nie została stworzona, aby leczyć specyficzne choroby, lecz by pomóc usunąć źródło choroby, poprzez oczyszczenie nagromadzonych toksyn i śluzu. Dieta pomaga w leczeniu chronicznych przeziębień i infekcji, wspiera układ odpornościowy, chroniąc przed potencjalnymi przypadłościami. Jeśli już jesteś chory i masz bardzo mało energii, powinieneś skonsultować się z lekarzem, zanim przeprowadzisz dietę. W niektórych przypadkach zaleca się zastosowanie diety tylko przez 2 – 3 dni, przedłużając ją w późniejszym czasie, po powrocie do sił.