Dieta oczyszczająca jelita

Dieta oczyszczająca jelita jest dobrym sposobem na odciążenie dolnych odcinków układu pokarmowego. Połączona ze stopniową zmianą sposobu życia, większą aktywnością fizyczną i eliminacją złych przyzwyczajeń może sprawić, że Twoje samopoczucie ulegnie stałej poprawie, a problemy z układem pokarmowym miną. Na czym może polegać oczyszczanie jelit, jak wyglądają diety temu służące? Poznaj sposoby na oczyszczone jelita, w tym warianty diety Neera.

Dieta oczyszczająca jelita

Spis treści
Jak wspomóc naturalne procesy?
Przyczyny zalegania resztek w jelitach
Dieta, ruch i dobre nawyki
Ułożenie jadłospisu
Przykładowe menu
Syrop Madal-Bal
Dieta Neera

Czym jest dieta oczyszczająca jelita?

Jelita człowieka, a w szczególności jelito grube, to ostatnie odcinki układu pokarmowego, którego oczyszczanie warto wspomagać za pomocą odpowiedniej diety. W jelicie cienkim zachodzą procesy wchłaniania cennych substancji odżywczych, zaś resztki pokarmowe dzięki perystaltyce jelit przesuwane są dalej, do jelita grubego. Tam formowany jest kał. Ten odcinek układu pokarmowego jest także narażony na tworzenie się złogów, pozostawania resztek pokarmów. Odpowiedni sposób odżywiania powinien pomóc w zapobieganiu takim sytuacjom.

Przyczyny zalegania resztek w jelitach

Jelito grube może być narażone na formowanie się zbyt zbitej masy kałowej, a także zalegania resztek pokarmowych w wielu sytuacjach. Są to między innymi:

  • niedostateczne nawadnianie organizmu,
  • spożywanie nadmiernej ilości produktów wysokoprzetworzonych,
  • brak w diecie dostatecznej ilości błonnika,
  • spowolniona perystaltyka jelit,
  • zmiany chorobowe.

O ile zmiany chorobowe wymagają interwencji lekarskiej, tak pozostałe przyczyny najczęściej można wyeliminować w stosunkowo łatwy sposób.

Dieta, ruch i dobre nawyki

Sposób odżywiania poprawiający pracę jelit, a co za tym idzie – pomagający w ich oczyszczeniu to jedno z działań, które można podjąć, by przeciwdziałać złogom jelitowym. Oprócz tego ważne jest, by bez względu na tryb pracy dostarczać organizmowi codziennej dawki ruchu, zwłaszcza w przypadku osób mających głównie siedzący tryb życia. Wprowadzenie nawet drobnych dobrych nawyków, częstsze spacery, regularne nawadnianie organizmu zdrowymi napojami to także sposób na poprawę funkcjonowania jelit.

Jak ułożyć dietę oczyszczającą jelita? Sprawdź, na co zwrócić uwagę w jadłospisie

Jadłospis dla diety oczyszczającej jelita może być trudny do ułożenia dla osoby niespecjalnie znającej się na dziedzinie nauki, jaką jest dietetyka. Dlatego warto korzystać z opracowanych już wcześniej i sprawdzonych rozwiązań. Z jednej strony ważne jest początkowe intensywne działanie, z drugiej zaś długofalowe wprowadzanie zmian w codziennym odżywianiu. Dieta oczyszczająca Neera, jaką Ci proponujemy, może być doskonałym pomysłem na rozpoczęcie zdrowszego etapu w Twoim życiu. Co warto zrobić na początku?

Woda z limonką

Usuń mało wartościowe posiłki z codziennej diety

W codziennym pośpiechu zdarza się, że docierasz do punktu w którym zauważasz, że najchętniej sięgasz po szybkie gotowe posiłki czy przekąski. Powinieneś dokładnie przyjrzeć się zawartości lodówki i spiżarni i zacząć uzupełniać je w jedzenie nie tylko smaczne, ale również pełnowartościowe i zdrowe. Białe pieczywo, wysokoprzetworzone fast foody czy słodycze o dużej zawartości cukru to produkty, które nie tylko są wrogiem dla prawidłowo funkcjonujących jelit, ale także sprzymierzeńcem otyłości, cukrzycy czy nadciśnienia.

Postaw na nawadnianie i naturalny błonnik

Pamiętaj, że na prawidłową pracę jelit, a co za tym idzie ich oczyszczenie, niebagatelny wpływ ma odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij z głową, tylko wartościowe napoje – wodę, napary ziołowe, naturalne soki warzywne, niesłodzone owocowe. Pamiętaj, że niektóre napoje mogą być moczopędne, a co za tym idzie powodować odwodnienie. Bardzo ważne jest także spożywanie odpowiedniej ilości błonnika pokarmowego, zwany jest on bowiem miotłą dla jelit. Pomaga wymiatać zalegające resztki pokarmu z jelit.

Nie zapominaj o składnikach odżywczych!

Mimo iż wiele diet mających za zadanie usunięcie zanieczyszczeń z jelit bazuje na płynach, w tym sokach czy nawet samej wodzie, nie należy zapominać o dostarczeniu organizmowi odpowiedniej dawki składników odżywczych. Witaminy, minerały, choć niewielka dawka łatwo przyswajalnych węglowodanów – bez nich organizm szybko podczas diety może ulec osłabieniu. W proponowanej przez nas diecie Neera to zadanie doskonale spełnia syrop Madal-Bal, dzięki niemu nie musisz obawiać się o zbytnie spadki energii czy problemy ze zbyt dużymi niedoborami substancji odżywczych.

Skuteczna dieta oczyszczająca jelita. Przykładowe menu

Ciekawym sposobem na oczyszczenie jelit, łączącym się jednocześnie z detoksykacją praktycznie całego organizmu jest dieta Neera, w której menu jest przystępne dla każdego. Na naszej stronie internetowej wiele przykładowych diet wykorzystujących założenia Neera, w tym odżywczy syrop Madal-Bal. Poznaj właściwości tego produktu i zasady diety, dzięki której możesz odzyskać energię życiową, a także mimochodem stracić kilka zbędnych kilogramów. Jej długość jest zróżnicowana, opracowano bowiem wiele wariantów diety. Dzięki dużej elastyczności jest taka popularna – możesz dopasować ją do swoich możliwości.

Skorzystaj z właściwości syropu Madal-Bal

Madal-Bal jest naturalnym syropem z soków drzew. Właściwości soku z klonu kanadyjskiego oraz z różnych gatunków palm sprawiają, że osoba go przyjmująca może mieć dobrze odżywiony organizm. Madal-Bal jest podstawą spożywanego w diecie w dowolnych ilościach napoju. Oprócz niego na przepis składają się woda, pieprz cayenne i sok z cytryny, Proporcje nie są ściśle ustalone, ze względu na silny słodki smak syropu — każda osoba korzystająca z diety może indywidualnie dopasować ilość poszczególnych składników.

Warianty diety Neera

Dieta Neera obok podstawowej, 10-dniowej wersji bazującej na napoju z soku z drzew Madal-Bal, obejmuje także krótsze wersje, kilkudniowe. Diety mogą być surowe i ścisłe, choć często wybierane są warianty łatwiejsze do zrealizowania, bo wymagające mniej poświęceń. Nie dla każdego tryb życia, praca czy sytuacja życiowa pozwalają na stosowanie długich diet o mocno ograniczonej kaloryczności. Uzupełnianie przyjmowanych napojów o lekko przeczyszczające napary ziołowe czy świeżo wyciskane soki pozwala na wzmocnienie efektu oczyszczenia jelit.

Oczyszczanie organizmu z toksyn czy złogów, a w szczególności dieta oczyszczająca jelita jest coraz bardziej popularnym sposobem na radzenie sobie z problemami z układem pokarmowym. Proponujemy Ci doskonale opracowany sposób na dietę, dzięki której nie tylko możesz wspomóc oczyszczanie organizmu, ale również zapewnić mu niezbędne substancje odżywcze, poprawić stan skóry czy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Zaplanuj swoją wersję diety Neera i skorzystaj z ekologicznego syropu Madal-Bal. Kup oryginalny produkt i popraw swoją jakość życia.