Możliwe objawy oczyszczania

Doświadczenie pewnego dyskomfortu podczas  oczyszczania jest rzeczą naturalną. Gdy wyzwalają się toksyny, zanim zostaną wyeliminowane, trafiają do krwi. To może powodować:

  • bóle i lekkie zawroty głowy
  • zmęczenie i osłabienie

Traktuj te symptomy jako pozytywny znak, że detoksykacja działa. Nie poddawaj się!

Przełomowy moment pojawia się około czwartego dnia. Wtedy połowa procesu jest już za nami – wyzwalanie się toksyn, ale najważniejsze korzyści jeszcze się nie pojawiły. Te nieprzyjemne objawy są przejściowe, zwykle trwają dzień lub dwa, gdy odpady zostają wyeliminowane, ciało odzyskuje swoją naturalną siłę i witalność.

Niektóre chroniczne choroby skóry mogą przejściowo pogorszyć się we wstępnej fazie diety. Nie należy się tym martwić, ponieważ skóra odgrywa ważna rolę w procesie eliminacji. Kiedy toksyny zostają wyeliminowane, powraca naturalna równowaga pierwiastków i skóra jest zdrowsza niż kiedykolwiek przedtem.

Jeśli do diety odpowiednio się przygotujesz, tzn. przez kilka dni będziesz jeść głównie warzywa i owoce i będziesz pić dużo wody, to zminimalizujesz potencjalne nieprzyjemne objawy pierwszych dni oczyszczania.