Przygotowanie do diety oczyszczającej

Do każdego ważnego działania warto się przygotować.  Jeśli do diety odpowiednio się przygotujesz to zminimalizujesz potencjalne nieprzyjemne objawy pierwszych dni oczyszczania. Polecamy w ramach przygotowań  przez kilka dni jeść głównie warzywa i owoce oraz pić dużo wody. Kilka dni lekkiej diety przed detoksykacją powinno ułatwić zmianę diety na płynną.

Dzień przed dietą:

Polecamy jeść lekkie posiłki warzywne bogate w błonnik, pić dużo wody, herbat ziołowych i soków. Po południu jedz niewiele lub jedynie zupy, bądź też zastąp posiłek swą pierwszą porcją napoju Neera. Przed snem wypij jeden kubek delikatnej herbaty przeczyszczającej, by wspomóc pierwsze poranne oczyszczanie jelit.

Okres przejściowy przed i po diecie:

Idealnie jest jeśli podczas pierwszego dnia postu w twoich jelitach nie znajdują się  już żadne resztki pożywienia. Wówczas dieta działa efektywniej. Dlatego jest ogólnie zalecane, by zmienić dietę na lekkie, nie przetwarzane jedzenie bogate w błonnik i wodę. Dodatkowo wspomóc wypróżnienie jelit wybraną metodą (lewatywa, zioła itp). Surowe warzywa, sałaty, zielone koktajle i zupy idealnie się do tego nadają. Oprócz tego należy spożywać dużo płynów, zwłaszcza wody i herbat ziołowych.