Naturalne oczyszczenie organizmu

Naturalne oczyszczenie organizmu w we współczesnym świecie jest procesem zaburzonym przez coraz większe skażenie w najbliższym otoczeniu. Toksyny mogą wywoływać problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układów, tworzeniem się złogów czy powstawaniem stanów zapalnych i chorób. Jak im przeciwdziałać i jak wesprzeć organizm w procesie naturalnego oczyszczania?

Spis treści
Dlaczego warto?
Sprawdzone sposoby
Przygotowanie do detoksu
Zdrowo na co dzień

Dlaczego naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn jest ważne?

Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytania, dlaczego naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn jest tak ważne i jak przejść przez taki proces. Substancje, które mają negatywny wpływ na organizm człowieka i pochodzą z zewnątrz lub też są wytwarzane w wyniku stanów chorobowych w ciele człowieka, mogą być określane mianem toksyn. Takie toksyny mogą powodować kolejne schorzenia, uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie, a nawet w skrajnych sytuacjach prowadzić do śmierci. Dlatego kluczową rolę odgrywa proces autooczyszczania organizmu, który w naturalny sposób można wspomóc.

Naturalne oczyszczanie organizmu

Zanieczyszczenia i toksyny w otoczeniu

Kilkadziesiąt ostatnich lat działalności człowieka miało ogromny wpływ na stan środowiska. O ile w ostatnich dekadach jest coraz większa świadomość wpływu zanieczyszczeń na życie, to jednak kiedyś były one generowane niemalże bez refleksji. Dlatego teraz, nawet nie do końca świadomie, możesz wprowadzać je do organizmu oddychając, pijąc czy spożywając różne pokarmy.

Naturalne możliwości organizmu ludzkiego mogą nie wystarczyć

Ciało człowieka niemalże w każdym układzie ma pewne mechanizmy obronne, które przeciwdziałają kumulowaniu się zanieczyszczeń. Skóra, układ oddechowy, pokarmowy mogą albo uniemożliwiać dostawanie się zanieczyszczeń, albo skutecznie usuwać toksyny. Wątroba to jeden ze szczególnie ważnych narządów pełniących funkcje oczyszczania, który jednak w przypadku ciągłego przeciążenia może przestać działać poprawnie.

Pozwól odpocząć swoim narządom wewnętrznym

Niewłaściwa dieta, stałe narażanie na oddziaływanie zanieczyszczeń czy choroby mogą sprawić, że funkcje oczyszczania organizmu nie będą w pełni sprawne. Warto przynajmniej raz na jakiś czas odciążyć organizm od stałej konieczności intensywnej detoksykacji i wspomóc go w tym zadaniu. Kluczowa wątroba ma dobre zdolności regeneracyjne, zatem jeżeli tylko odpowiednio o nią zadbasz, możesz poczuć pozytywne zmiany.

Poznaj naturalne sposoby na oczyszczenie organizmu

Wśród naturalnych sposobów na oczyszczenie organizmu wymienić należy przede wszystkim właściwą dietę. Czasem drobne, ale długofalowe zmiany mogą pozwolić na spektakularne efekty. Również niektóre przyzwyczajenia i ich weryfikacja pomaga napędzić naturalne mechanizmy i procesy zachodzące w organizmie.

Zdrowa dieta to podstawa

Dieta, która wspomoże oczyszczanie, to z jednej strony eliminacja pokarmów, które mogą szkodzić, z drugiej wprowadzenie takich elementów, które intensyfikują pracę układów. Brak alkoholu, używek czy silnie przetworzonej żywności pomoże w minimalizacji toksyn wprowadzonych do ciała. Jedzenie owoców i warzyw z pewnych źródeł to z kolei lepsza praca układu pokarmowego, oczyszczanie jelit.

Istota nawadniania organizmu

Bardzo istotną rolę w procesie oczyszczania pełni woda. Dzięki niej toksyny mogą być wypłukiwane. Jest też niezbędna do większości naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Nie każdy lubi spożywać czystą wodę, dlatego ważne, abyś zwrócił uwagę na to, jakie płyny przyjmujesz. Dobrej jakości świeże soki, ziołowe herbaty czy woda źródlana mogą dodatkowo wspomóc oczyszczanie organizmu.

Uśmiechnięta kobieta z jabłkiem

Przygotowanie do naturalnego oczyszczania organizmu poprzez ścisłą dietę

Ścisła dieta jest jednym z istotnych elementów naturalnego oczyszczania organizmu. Takie intensywne działania polecane są zwłaszcza wtedy, gdy czujesz, że Twój organizm ma już problem z prawidłowym funkcjonowaniem, mimo że jest zdrowy. Dieta sokowa, głodówki czy dieta Neera to intensyfikacja działań oczyszczających zwłaszcza dla osób, które potrzebują szybkich efektów, a nie mają możliwości wprowadzenia długofalowych zmian. Przed podjęciem takiej diety warto zmienić sposób odżywiania na lżejszy i ograniczyć ilość przyjmowanych pokarmów, aby okres ścisłej diety nie był zbytnim szokiem dla organizmu.

Dieta Neera i jej warianty

Dieta Neera może się doskonale sprawdzić w procesie oczyszczania organizmu, zapewniając mu w tym czasie niezbędne składniki odżywcze. Jest to forma diety płynnej, a dzięki zastosowaniu napoju składającego się między innymi z syropu z drzew odpowiednia dawka łatwo przyswajalnych substancji odżywczych i minerałów trafia do organizmu. Stosowanie jednocześnie soków, herbat ziołowych oraz ostrych przypraw wspomaga proces naturalnego oczyszczania. Proces oczyszczania jest w pełni naturalny i obejmuje zdolności Twojego organizmu. Dieta, w zależności od możliwości danej osoby, może trwać 1, 3, 7 czy nawet 10 dni. Wybierz taki okres, na jaki możesz sobie pozwolić.

Jak dbać o organizm na co dzień?

Kiedy skutecznie przeprowadzisz proces oczyszczania organizmu bazującego na naturalnych substancjach, warto potraktować go jako początek zmian. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku, gdy Twoje przyzwyczajenia na co dzień nie są do końca zdrowe. Możesz również potraktować lekki napój wykorzystywany w diecie Neera jako swojego sprzymierzeńca. Zamieniając jeden z pięciu posiłków na porcję napoju, możesz wspomóc organizm w codziennym procesie oczyszczania.

Wychodzenie ze ścisłej diety

Zaraz po zakończeniu ścisłej diety oczyszczającej nie powinieneś zbytnio obciążać organizmu. Zastosuj lekkie, odżywcze posiłki, nadal pij dużo płynów. Pozostawienie w codziennym sposobie odżywiania odpowiedniej ilości płynów pomoże w codziennym funkcjonowaniu. Być może dzięki wyborowi naturalnego oczyszczania uda Ci się na trwałe wprowadzić do codziennego życia również inne przyzwyczajenia – większą ilość warzyw, owoców czy ruchu.

Możliwe efekty oczyszczania organizmu w naturalny sposób

Detoks może odciążyć organizm, a także powodować wydalenie zalegających złogów, poprawę stanu skóry, włosów czy paznokci. To z kolei sprawia, że możesz poczuć więcej energii i chęci do działania.

Jak często warto powtarzać oczyszczanie?

Zalecamy, aby intensywne oczyszczanie przeprowadzać minimum dwa razy do roku. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych zapotrzebowań i uwarunkowań. Istotne jest również to, jak długą wersję diety stosujesz, a także jak bardzo Twój organizm jest zanieczyszczony. Warto inwestować w swoje zdrowie i w pełni wykorzystywać naturalne potencjały organizmu.