Głodówka oczyszczająca. Co musisz wiedzieć?

Głodówka oczyszczająca jest często wybieranym sposobem na odpoczynek organizmu od obciążenia niezdrowym jedzeniem, zanieczyszczeniami środowiska, stresem. Pozwala wspierać narządy wewnętrzne w pracy, uwolnić wątrobę od gromadzących się toksyn, a zwykle także zrzucić kilka kilogramów nadwagi wynikającej z gromadzącej się w ciele wody. Na czym powinna polegać zdrowa dieta oczyszczająca bazująca na głodówce? Poznaj nasze propozycje z wykorzystaniem odżywczego syropu Madal Bal i założeń diety Neera.

Spis treści
Na czym polega?
Sprawdzone przepisy
Neera

Na czym polega skuteczna głodówka oczyszczająca organizm?

Dieta bazująca na głodówce jest jednym ze sposobów oczyszczenia organizmu. Nie może ona jednak zakładać nieprzyjmowania żadnych płynów, wręcz przeciwnie – szansą na jej powodzenie jest odpowiednie nawodnienie. Na czym polega taki sposób oczyszczania, jak w tym czasie przyjmować płyny oraz czym uzupełnić składniki odżywcze?

Zadbaj o ciało od środka

Praktycznie każda forma diety wpływa na organizm od środka. Głodówka o odpowiedniej długości, przeprowadzona zgodnie z zaleceniami dla osób niemających żadnych przeciwwskazań może pomóc w wielu procesach. Jednym z nich jest autooczyszczanie organizmu. Dzięki nieobciążaniu układu pokarmowego pokarmem, w tym przede wszystkim pokarmem stałym, może się on oczyścić i usunąć toksyny.

Głodówka oczyszczająca

Nawadnianie to podstawa

Aby oczyszczenie było możliwe, głodówka musi być uzupełniona odpowiednią ilością płynów. Najlepsze rozwiązanie to woda źródlana, o niskiej zawartości minerałów, albo też napary z wybranych herbat ziołowych, w tym również przeczyszczających. Płynów powinno się wypijać przynajmniej 2-3 litry dziennie. W mniej restrykcyjnych formach głodówek dopuszczalne są także inne napoje takie jak soki czy niesłodzone koktajle.

Relaks i domowe SPA kluczem do pełnego sukcesu

Ponieważ głodówka dłuższa niż dobę może nieco osłabiać, na jej czas najlepiej mieć możliwość wzięcia urlopu. Warto dodatkowo o siebie zadbać relaksując się czy wykonując zabiegi pielęgnacyjne. Nadmierny pośpiech czy stres nie są sprzymierzeńcem zdrowia i urody. Pewna forma domowego salonu SPA pomoże w przezwyciężeniu niektórych trudności w utrzymaniu diety w założonym czasie.

Sprawdzone przepisy na jednodniową lub dłuższą głodówkę oczyszczającą

Aby głodówka skutecznie mogła wpływać na oczyszczanie, powinna być odpowiednio długa. Jednodniowa dieta to minimum, a trzy dni to maksymalna długość, zwłaszcza jeśli decydujesz się na to bez konsultacji z lekarzem. Jeżeli natomiast dieta jest mniej restrykcyjna, to znaczy zakłada przyjmowanie płynów dostarczających energię oraz substancje odżywcze, jak na przykład dieta Neera, może trwać dłużej, aby oczyszczanie było jeszcze skuteczniejsze.

Jednodniowa głodówka oczyszczająca jako powtarzalny rytuał

Większość osób wytrzymałością organizmu oraz trybem życia pozwolić może sobie jedynie na diety trwające jeden dzień. To wystarczy, aby pobudzić procesy wspomagające oczyszczanie. Co więcej, tego typu dieta powtarzana regularnie, na przykład co dwa tygodnie czy raz w miesiącu pozwala na uzyskanie doskonałych efektów. Już dzień wcześniej warto zrezygnować z ostatniego, późnego posiłku zastępując go wodą z sokiem z cytryny.

3-dniowy post z odpowiednim wsparciem

Do głodówek 3-dniowych trzeba się dobrze przygotować. Przechodzenie na nie z dnia na dzień, w szczególności kiedy na co dzień nie odżywiasz się zdrowo, może być bardzo trudne. Jeżeli jednak najpierw ograniczysz wielkości posiłków, zwiększysz ilość spożywanych płynów, takie przejście będzie o wiele łatwiejsze. Można również, aby ułatwić sobie zadanie, jednocześnie nie narażając na zbytnie osłabienie organizmu, zastosować wariant diety Neera.

Łagodne formy głodówki wpierające oczyszczanie

Dieta Neera dzięki napojowi przyrządzanemu z syropu z drzew Madal Bal, sokowi z cytryny i ostrym przyprawom nie jest w pełni głodówką, lecz dieta oczyszczającą. Nie pozwala jednak na przyjmowanie posiłków stałych, bazuje na nieograniczonym nawodnieniu. Dzięki temu łatwiej jest zniwelować uczucie głodu, a organizm nie zostanie wypłukany ze składników mineralnych i odżywczych, bo te dostarczane są z napojem.

Zalety

Głodówka to zintensyfikowany sposób na oczyszczenie organizmu, pozwolenie mu na działanie. Jeżeli jesteś zdrowy i brak jakichkolwiek przeciwwskazań do takich działań, możesz je podjąć. Często jednak być może w obawie o zbytnie osłabienie organizmu dłuższym nieprzyjmowaniem pokarmów wykorzystuje się łagodniejszą formę głodówki, która jednocześnie jest bardziej rygorystyczną postacią diety Neera.

Oczyszczanie organizmu

Restrykcyjna forma diety Neera

O ile dieta Neera pozwala na spożywanie specjalnie przygotowywanego napoju w dowolnych ilościach, a także często herbat oraz soków, to w klasycznej głodówce nie jest to możliwe. Można jednak zmieniając założenia diety Neera, upodobnić ją do głodówki oczyszczającej poprzez ograniczenie ilości spożywanego napoju do 3-4 porcji dziennie, a resztę przyjmowanych płynów zamienić na niesłodzone napary ziołowe poprawiające metabolizm i perystaltykę jelit.

Początek dobrych zmian

Niemalże każda forma zdrowej lub funkcyjnej diety może być doskonałym motorem dalszych zmian. Skuteczne przejście na dietę i otrzymanie jej efektów zachęca do działania. Może swoją głodówką rozpoczniesz etap zdrowszego życia? Może pociągnie to za sobą planowane od dawna zmiany, na przykład zmiana pracy, remont czy rozpoczęcie edukacji? Warto dzięki uzyskanej motywacji próbować dalszego rozwoju.
Pobudź pokłady skumulowanej energii

Diety o zdecydowanie obniżonym poziomie dostarczanej energii wpływają na organizm pobudzająco do specyficznego działania. Mózg dostając sygnał o niewystarczających zasobach, stara się je szukać tam, gdzie są dostępne, czyli na przykład w tkance tłuszczowej. Ale obok tego, po zakończeniu etapu zmęczenia możesz poczuć przypływ sił i mieć szersze horyzonty działania. Jeżeli jednak typowa głodówka jest dla Ciebie zbyt trudna, wypróbuj dietę Neera.

Jeszcze dziś sprawdź ofertę na syrop Madal Bal, tak ważny w przypadku diety Neera. Pozwól sobie na skorzystanie ze sprawdzonego, od lat stosowanego naturalnego sposobu na oczyszczenie, odżywienie i detoks organizmu. Pogódź się także z obniżoną masą ciała i coraz lepszym samopoczuciem, które są niejako skutkami ubocznymi tego typu diety. Zamów wybraną ilość produktu i skorzystaj z naszej atrakcyjnej oferty. Zapraszamy!