3-dniowa dieta oczyszczająca organizm

3-dniowa dieta oczyszczająca organizm jest stosunkowo szybkim sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń i toksyn. Dzięki niej można rozpocząć etap zdrowego odżywiania, albo też przywrócić organizm do bardziej poprawnego funkcjonowania. Taka dieta nie ma na celu odchudzania, tylko detoksykację. Poznaj sposoby na skuteczny i szybki detoks z wykorzystaniem naturalnych i smacznych metod.

Spis treści
Dlaczego warto stosować?
Sposoby na detoks
Przygotowanie
Dzień po dniu
Łagodne zakończenie detoksu
Prosty jadłospis
O soku Neera

Dlaczego warto stosować 3-dniową dietę oczyszczającą organizm?

Stres, pośpiech, byle jaka dieta, niska świadomość własnych potrzeb, brak ruchu i czasu dla siebie – to nasza dzisiejsza rzeczywistość. Ten model życia jest toksyczny, a do tego dochodzą toksyczne relacje i związane z nimi toksyczne emocje. Nic dziwnego, że czujemy się i wyglądamy coraz gorzej. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się nico więcej o 3-dniowej diecie oczyszczającej organizm. Złe samopoczucie, brak energii, ciągłe zmęczenie, niska odporność, stany lękowe i depresyjne, chroniczne napięcie, częste stany chorobowe i zapalne to sygnały ostrzegawcze, które wysyłają nam przeciążone toksynami zdesperowane ciało i umysł. Regularnie przeprowadzany detoks to w dzisiejszych czasach konieczność! Oczyszczanie organizmu stało się potrzebą dzisiejszych czasów.

3 dniowa dieta oczyszczająca organizm

Sposoby na oczyszczanie – potrzeba naszych czasów

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się toksyn. Warto wybrać naturalną metodę, która nie zaburzy funkcjonalności naszego organizmu. Polecamy zapoznać się z naturalnym syropem Neera, który może być elementem płynnej diety, podczas której organizm mobilizuje się do oczyszczania. Detoksykacja często mylona jest z dietą odchudzającą. Jednak podczas procesów oczyszczania utrata wagi znajduje się na ostatnim miejscu korzyści. Z punktu widzenia jogi i ajurwedy, a także większości systemów medycznych innych niż medycyna konwencjonalna, człowieka należy pojmować holistycznie. Proces odtruwania w takim niekonwencjonalnym podejściu będzie zatem służył znaczącej poprawie pracy narządów wewnętrznych, odmłodzeniu oraz polepszeniu wyglądu.

Jak określić dobrą indywidualną metodę na detoks?

Twój tryb życia z całą pewnością jest mocno zróżnicowany. Nie tylko na poziomie poszczególnych dni i zadań, jakie wykonujesz. To również różny poziom stresów i zanieczyszczeń, jakie dotyczą Cię na co dzień. Porównanie trybu życia różnych ludzi jest niemalże niemożliwe, dlatego nie może istnieć jeden uniwersalny i zawsze skuteczny w tym samym stopniu sposób na oczyszczanie. Wspomniana dieta Neera ma wiele odmian, a nawet klasyczna długa jej wersja nie jest szczegółowo uwarunkowana. To Ty dostosowujesz ten naturalny sposób do swoich potrzeb, mając jedynie na uwadze podstawowe zalecenia. Długość detoksu może być również zróżnicowana. Choć optymalna według twórców metody Neera jest dieta 10-dniowa, to oczywiste jest, że przy pracy i stylu życia wielu osób taki okres jest trudny do zrealizowania. Odczuwalne skutki Neera ma po mniej więcej trzech dniach stosowania, dlatego warto wypróbować ten właśnie wariant czasowy oczyszczania.

Jak wygląda 3-dniowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn?

3-dniowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn powinna być stosowana przez zdrowe osoby dorosłe. Nie jest przeznaczona dla osób przewlekle chorych, stale przyjmujących leki, a także kobiety w ciąży czy karmiące piersią. Jej przebieg zależy od stanu organizmu, a także wcześniejszego przygotowania. Sprawdź, jakie zmiany warto wprowadzić, zanim zaczniesz stosować trzydniowy detoks. Poznaj jego przebieg dzień po dniu oraz sposób na łagodne przejście do normalnego, zdrowego sposobu odżywiania.

Warto odpowiednio się przygotować

Jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie 3-dniowej wersji diety Neera, warto przed jej rozpoczęciem stopniowo przygotować organizm do innego trybu odżywiania. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy na co dzień Twoja dieta bazuje na gotowych produktach, wysoko przetworzonych, lub też zawiera niewielką ilość warzyw i owoców. Wprowadź do diety większą ilość warzyw, zastępując nimi przekąski czy kolację. Regularnie pij wodę, minimum 1,5 litra dziennie, a stopniowo usuwaj z jadłospisu kawę, mocną herbatę, napoje energetyczne czy słodkie napoje gazowane. Postaraj się także wyeliminować słodycze. Na kilka dni przed zaplanowaną dietą zacznij stopniowo zmniejszać wielkość spożywanych porcji, aby przygotować żołądek na płynną dietę.

Detoks trzydniowy dzień po dniu

Pierwszy dzień diety Neera na początku będzie dosyć łatwy, ale pod jego koniec możesz poczuć osłabienie, ból głowy, odczuwać głód. To normalne w procesie oczyszczania, zawsze miej pod ręką przygotowany napój, który dzięki zawartości łatwo przyswajalnych węglowodanów powinien załagodzić sytuację. W drugim dniu często osoby decydujące się na detoks przechodzą kryzys, tym mocniejszy, im mniej zmian wprowadziłeś w okresie przygotowania do diety. Możesz spróbować zmniejszyć uczucie zmęczenia, poświęcając więcej czasu na relaks, a uczucie pustki w żołądku zredukować, wypijając powoli napoje lub wodę. Ostatni dzień detoksu najczęściej powoli pozwala osiągnąć równowagę, powinieneś poczuć stopniowy przypływ sił. To znak, że toksyny opuszczają Twój organizm. Nie martw się jednak, jeżeli nadal czujesz zmęczenie. Ten stan również przeminie.

Łagodne wyjście z diety Neera

Po okresie trzydniowego oczyszczania najprawdopodobniej sam będziesz czuł, że nie możesz wrócić do starych, niezdrowych nawyków. Poczujesz przypływ energii i chęci do działania, najprawdopodobniej również waga pokaże mniejszą liczbę. Kończąc dietę, powinieneś stopniowo wprowadzać pokarmy stałe, dalej intensywnie nawadniając organizm. Spróbuj również wyrobić w sobie nawyk sięgania w pierwszej kolejności po zdrowe przekąski, wodę, soki czy ziołowe herbaty.

Rudowłosa kobieta na diecie

Jadłospis w trakcie 3-dniowej diety oczyszczającej organizm

Zasadniczo trudno mówić o jadłospisie w powszechnym tego słowa znaczeniu w kontekście 3-dniowej diety oczyszczającej. Jest to bowiem dieta płynna, niezakładająca przyjmowania pokarmów stałych. Głównym „posiłkiem” jest w niej napój przygotowany na bazie naturalnego syropu Madal Bal, którego receptura została opracowana w Szwajcarii. Na gęsty i bogaty napój składają się syropy z różnorodnych palm – kokosowej, Arenga, Kitul, Nipah, Palmyra pochodzące ze Sri Lanki i Indonezji. To również naturalny syrop klonowy Ptasie Oko z Kanady.

Główny napój

Przepis na główny element 3-dniowego detoksu, odżywiający organizm, jest zaskakująco prosty. Do jego przygotowania należy użyć:

  1. Dwie łyżki syropu z drzew Madal Bal.
  2. Dwie łyżki świeżego soku z cytryny.
  3. Szklanki wody niebędącej wrzątkiem.
  4. Szczyptę pieprzu cayenne albo imbiru.

Wszystko to należy dokładnie wymieszać. Proporcje poszczególnych składników możesz dopasować do swoich preferencji – tak, aby smak napoju najbardziej Ci odpowiadał. Jeżeli jest zbyt słodki, zmniejsz nieco ilość syropu, zbytnią kwasowość możesz złagodzić, dodając go więcej. W standardowych proporcjach jedna szklanka ma około 80 kcal. Założenia diety wskazują, by wypijać go około 6-8 szklanek dziennie, ale nie jest to ściśle ograniczone, raczej jest to ilość minimalna. Jeden litr syropu Neera wystarczy na kilka krótkich diet, w zależności od zużycia.

Co jeszcze można pić?

Dieta Neera jest płynnym sposobem na detoks. W trakcie trzech dni jej trwania nie powinno się przyjmować pokarmów stałych. Może to nieco zakłócić metabolizm, dlatego wskazane jest w tym czasie oprócz napoju z drzew Madal Bal pić także inne napoje mogące wspomóc proces oczyszczania. Zwykła, czysta woda z pewnego źródła to jedna z możliwości. Zalecane są także delikatne herbatki ziołowe lub lekko przeczyszczające, na przykład pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta czy szałwia. Oczyszczanie może wspomóc także świeży wyciskany sok z owoców, najlepiej grejpfruta, albo też soki warzywne. Warto zwrócić uwagę na pochodzenie warzyw i owoców, z których zostanie przygotowany sok.

Dbanie o własny organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie powinno być jednym z głównych celów każdego człowieka. Może w tym pomóc regularne stosowanie diety oczyszczającej. Wypróbuj dietę Neera i wyjątkowy odżywczy syrop, dzięki którym z pewnością odczujesz różnicę. Madal Bal możesz zamówić nawet dziś, dlatego nie zwlekaj i zacznij nowy etap w swoim życiu.