Oczyszczanie organizmu zimą.

Oczyszczanie organizmu zimą?
Generalnie podczas zimy warto zadbać o ciepło. W trakcie zimowych miesięcy w przyrodzie dominuje zimno i wilgotność. Śnieg, wilgoć, pochmurna pogoda i zimna powodują wzmożoną potrzebę ciepła w organizmie. Dlatego w tym czasie musimy uważać na przeziębienia, kaszel, zaparcia i zapalenie gardła. Dlatego powinniśmy utrzymywać swoje ciało w cieple, ubierać się ciepło, brać ciepły prysznic lub kąpiel, jeść ciepłe jedzenie i używać nieco pikantnych rozgrzewających przypraw. Podczas tej pory roku rośnie apetyt to naturalny sposób organizmu aby uchronić ciało przed zimnem. Zwiększona siła trawienia pomaga w tym czasie nasycić tkanki. Podczas zimy oziębia się powierzchnia ciała, a ogrzewa się jego wnętrze. Zimno i ciemność skłaniają do poszukiwania wewnętrznego ciepła. Jest to pora odpoczynku, głębokiej medytacji i gromadzenia energii fizycznej – w formie niewielkiego przybrania na wadze – na czas chłodów.
Zima bez wątpienia to uciążliwa dla organizmu pora roku. Częściej niż zwykle sięgamy po produkty bogate w tłuszcz, jemy mniej owoców, czujemy się senni, apatyczni, chorujemy. Czy to dobry czas na przeprowadzenie oczyszczania organizmu? Zdania są podzielone jednak każdy z nas ma indywidualny organizm i niepowtarzalne potrzeby.
Detoksykacja to dieta, która usuwa z organizmu szkodliwe toksyny, wpływające na zachwianie ogólnej równowagi organizmu, a tym samym prowadzące do zaburzeń funkcjonowania układu immunologicznego. Nie jest zabroniona zimą, ale może być trudniejsza do przeprowadzenia niż wiosną, latem czy jesienią.
Najczęściej o oczyszczaniu organizmu myślimy wówczas, kiedy nasz stan fizyczny porządnie nam dokucza. W takich sytuacjach pora roku nie ma znaczenia. Powinniśmy doprowadzić organizm do prawidłowej homeostazy, a potem regularnie go oczyszczać – każdej wiosny i jesieni.
Błędy najczęściej popełniane podczas detoksykacji organizmu:
– myślenie, że detoks to dieta odchudzająca
– brak odpowiedniego nawadniania organizmu w trakcie diety
– niesumienne stosowanie zasad diety
– powrót do złych nawyków żywieniowych po diecie oczyszczającej
Jeżeli czujesz, że Twój organizm potrzebuje detoksu znajdź najlepszą naturalną metodę oczyszczającą organizm( np. dietę oczyszczającą  Neera). Jednym z pozytywnych efektów diety oczyszczającej jest zwiększenie odporności, może tego potrzebuje Twój organizm już od dziś?