Zbliża się czas na wiosenny detoks organizmu!

Koniec zimy jest dla naszego organizmu trudnym okresem. Brakuje nam słońca i witamin, jakie w innych porach roku dostarczają nam świeże owoce i warzywa. To niestety odbija się na naszym wyglądzie i samopoczuciu. Wielu z nas narzeka na zmęczenie, bóle głowy i szarą, niedotlenioną cerę. Jedną z przyczyn mogą być toksyny, jakie nagromadziły się przez okres zimowy w naszym organizmie. Z braku świeżych produktów zjadamy bowiem potrawy wysoko przetworzone, trudne do strawienia. To co zbędne, niestety odkłada się w naszym ciele, zatruwa go i powoduje nadwagę. Detoks to nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale i danie swojemu organizmowi bodźca do odnowy.

Zbliżająca się wiosna to czas porządków, nic więc dziwnego, że z nadejściem ciepłych miesięcy coraz więcej osób decyduje się na oczyszczenie… swojego ciała. Usunięcie nagromadzonych w organizmie toksyn ma bowiem gwarantować poprawę samopoczucia, usprawnienie pracy narządów i odzyskanie promiennej cery. Wiosenna detoksyfikacja to także doskonały początek zmian w sposobie odżywiania – o ile w zimie w jadłospisie dominują zwykle kaloryczne, słodkie i tłuste produkty, na wiosnę chętniej sięgamy po lekkostrawne i wartościowe pod względem odżywczym dania.

Wiosną dużo chętniej podejmujemy postanowienia i konsekwentniej realizujemy je niż obietnice z początku roku – na przykład te o odchudzaniu. Bardzo skuteczna na wiosnę jest dieta oczyszczająca. Rozpocznij z nami wiosenne oczyszczanie organizmu z toksyn!

Jedną z diet oczyszczających jest dieta oczyszczająca Neera. Organizm podczas oczyszczania przechodzi na odżywianie endogenne. Nasz organizm od milionów lat posiada wbudowane w siebie takie rozwiązanie, że jeżeli drastycznie ograniczamy jedzenie, wówczas stopniowo przechodzi on na tzw. odżywianie wewnątrzkomórkowe (endogenne). To mechanizm bardzo inteligentny, który „spala” lub usuwa stopniowo wszelkie złogi i niepotrzebne substancje z komórek.

neera_sun