Dieta oczyszczająca i odchudzająca 5:2 – żyj zdrowo z Neera

Dieta oczyszczająca i odchudzająca to nie jedynie sztywno utrzymywany jadłospis, ale odpowiedzialnie zmieniane nawyki żywieniowe. Jedynie dieta, którą jesteś w stanie utrzymać przez dłuższy czas, może przynieść oczekiwane rezultaty i trwale poprawić stan Twojego organizmu. Nie zawsze polega ona na wyeliminowaniu cukru i jedzeniu ogromnych ilości warzyw i owoców. Zdrową dietę odchudzającą można zaplanować tak, aby była ona przyjemna i nie wymagała zbyt wielu wyrzeczeń.

Spis treści
Czym jest Neera?
Efekty
Innowacyjny system 5:2
Dieta płynna a zdrowie
Zalety diety i jej wpływ na organizm

Na czym polega dieta oczyszczająca Neera i czy ma ona właściwości odchudzające?

Organizm człowieka posiada naturalne zdolności do samooczyszczania i detoksykacji. Głównym narządem biorącym udział w tych procesach jest wątroba. Jednak przy natłoku szkodliwych substancji dostarczanych w codziennej diecie, nawet w pełni zdrowe komórki budujące ciało ludzkie nie są w stanie poradzić sobie z ich usuwaniem. Jeśli dodać do tego jeszcze stres, niespokojny sen oraz zanieczyszczenia powietrza otrzymujemy potężny balast dla organizmu. Dlatego właśnie naukowcy i dietetycy opracowali diety oczyszczające, mające na celu usprawnić detoksykację organizmu, co może również wspomóc odchudzanie. Specjalnie zaprojektowany, niezwykle prosty jadłospis ma za zadanie odciążyć układ pokarmowy i sprawić, że wszystkie narządy wewnątrz ciała zaczną funkcjonować sprawniej i szybciej. Podąża się za nim zwykle od trzech do dziesięciu dni. Dieta Neera polega na całkowitej rezygnacji z potraw stałych i zastąpieniu ich płynnym sokiem z drzew. Napój ten zawiera łatwo przyswajalne węglowodany oraz szereg niezbędnych dla organizmu witamin i soli mineralnych. Stosując tę dietę, dostarczysz do organizmu wszystkie niezbędne mikroelementy oraz zaopatrzysz komórki w energię pochodzącą z węglowodanów. Wyeliminowanie białka spowoduje natomiast tzw. odżywianie endogenne, które poskutkuje usunięciem uszkodzonych komórek i wzmożoną odbudową nowych tkanek.

Odchudzanie czy oczyszczanie?

Neera to sposób na dokładną detoksykację organizmu. Pomaga pozbyć się wszystkich szkodliwych substancji skumulowanych w komórkach naszego ciała. Zasadniczo jest to zatem dieta oczyszczająca. Jednak silne oczyszczenie organizmu usprawni działanie wszystkich narządów wewnętrznych. Pozytywnie wpływa to na metabolizm komórkowy. Odżywianie się jedynie płynnymi posiłkami pozwoli również osiągnąć znaczny deficyt kaloryczny. Takie połączenie sprawia, że Neera sprawdza się również doskonale jako dieta odchudzająca. Połączenie tych dwóch cech wywołuje zbawienne dla organizmu skutki.

Zdrowy płaski brzuch

Odchudzanie przez dwa dni w tygodniu?

Diety Neera zaleca się stosować przez co najmniej kilka dni z rzędu. Po tym czasie należy wrócić do zdrowej i pełnowartościowej diety, a oczyszczanie organizmu ponowić dopiero po pewnym czasie. Detoksykację powinno się wykonywać około 2-3 razy w roku. Niestety dla dużej grupy ludzi nawet kilkudniowe wyeliminowanie produktów stałych z diety stanowi zbyt trudne wyzwanie. Ambitne plany kończą się porażką, zniesmaczeniem oraz utratą wiary we własne możliwości. To niewłaściwa droga, która nie pomoże ani w detoksykacji, ani w pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Jedynym skutecznym sposobem na odchudzanie jest utrzymanie deficytu kalorycznego w dłuższym okresie czasu. Neera 5:2 pozwala osiągnąć ujemny bilans kaloryczny na poziomie około 1500 kcal tygodniowo. Jest to zdrowy i odpowiedzialny sposób na osiągnięcie zamierzonego celu. Polega na tym, że przez 5 dni w tygodniu można spożywać dowolne produkty, do syta, ale w taki sposób, aby nie przekroczyć zapotrzebowania kalorycznego wymaganego do utrzymania wagi. Przez następne 2 dni konieczne jest ograniczenie kaloryczności przy jednoczesnym zachowaniu największej ilości składników odżywczych. Warunek ten pozwala spełnić Neera. Przez wybrane 2 dni w tygodniu spożywasz jedynie napój sporządzony na bazie syropu Neera. Reszta tygodnia to natomiast pełna dowolność. Dni postne dostarczają organizmowi jedynie 600-800 kcal. Biorąc pod uwagę cały tydzień, otrzymujemy deficyt wynoszący około 1200-1600 kcal. Taka ilość jest wystarczająca aby w ciągu 7 dni pozbyć się około 1 kg. Zaletą jest fakt, że nawet podczas dni postnych dostarczasz do organizmu składniki mineralne zawarte w syropie.

Dodatkową ulgą dla Twojego organizmu będzie regularne spożywanie ziołowych naparów. Raz na miesiąc zaleca się również wypicie herbaty przeczyszczającej. To sposób na pozbycie się z ciała jeszcze większej ilości toksyn i innych szkodliwych substancji zalegających w jelitach.

Przez 5 dni w tygodniu w zasadzie nie musisz się ograniczać. Jedyną zasadą jest nieprzekraczanie zapotrzebowania energetycznego. Zwykle wynosi on około 1800-2000 kcal dla kobiet oraz 2200-2500 dla mężczyzn. Oczywiście u osób aktywnych fizycznie wzrasta on dosyć znacząco. Stosując tę dietę, możesz jeść ulubione przekąski, słodycze i fast-foody. Wszystko to oczywiście w granicach rozsądku. Pamiętaj, że oczyszczanie będzie znacznie efektywniejsze, gdy będziesz dostarczać do swojego organizmu wartościowy pokarm. Duże porcje owoców i warzyw są zatem bardzo zalecane.

Szybka dieta oczyszczająco-odchudzająca może być zdrowa

Dieta oczyszczająco-odchudzająca 5:2 została opracowana i dokładnie przebadana przez naukowców. Ogólną koncepcję zaprojektowali dr Mosley i dr Spencer. Opiera się ona na tezie, że deficyt kaloryczny wynoszący ok. 1500 kcal na tydzień skutkuje szybką, a jednocześnie zdrową utratą zbędnych kilogramów, a kilkudniowe posty korzystnie wpływają na stan organizmu i kondycję narządów wewnętrznych. Taki ujemny bilans jest w niewielkim stopniu odczuwany przez organizm na co dzień, ale w perspektywie czasu przynosi bardzo korzystne efekty. Jednocześnie dieta 5:2 nie obciąża nazbyt psychiki odchudzającej się osoby. Pozwala na stosunkowo dużą różnorodność, a poza dwoma dniami w tygodniu praktycznie nie wymaga żadnych wyrzeczeń i ograniczeń. Istotny jest również fakt, że syropy Neera są bogate w minerały, które wspomagają pracę całego organizmu nawet podczas detoksu.

Dla kogo jest ta dieta?

Dieta typu 5:2 polecana jest dla wszystkich, którym trudno jest zrezygnować z ulubionego jedzenia. Nadaje się również dla osób, którym tryb życia uniemożliwia przestrzeganie restrykcyjnych zaleceń żywieniowych (np. praca na nocnej zmianie). Mogą ją podjąć zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nadaje się również dla osób aktywnych fizycznie. W takim wypadku konieczne jest jednak pamiętanie o rozsądnym rozplanowaniu dni regeneracyjnych oraz o zwiększeniu podaży białek w ciągu 5 dozwolonych dni.

Dieta 5:2 jest korzystna także pod względem emocjonalnym. Restrykcyjne jadłospisy opierają się głównie na zabranianiu części produktów. Wszyscy wiedzą, że zakazany owoc kusi. W ten sposób sami wywołujemy w sobie chęć na te niedozwolone słodkości i łakocie. W przypadku diety 5:2 nie ma konieczności odmawiania sobie czegokolwiek. Jedynie przez dwa dni w tygodniu obowiązują nas ograniczenia. Taki system pozwala oszukać nasz umysł i sprawić, że nie myślimy obsesyjnie o słodyczach.

Codzienne ograniczenie spożywania mięsa, jedzenie dużej ilości warzyw i owoców oraz dbanie o odpowiedni poziom nawodnienia nadal są bardzo korzystne. Pozwala to wspomóc pracę organizmu w ciągu tych pięciu dowolnych dni oraz usprawnić detoksykację w dni postne. Rozsądne odżywianie nie tylko usprawni działanie wszystkich narządów wewnętrznych organizmu, ale również zmniejszy ilość magazynowanych w ciele toksyn. Z tego powodu w ciągu dwóch dni postnych konieczne będzie usunięcie mniejszych złogów szkodliwych substancji.

Zaletą diety Neera 5:2 jest możliwość stosowani jej przez dłuższy czas. Diety odchudzające, które opierają się na znacznym ograniczeniu kaloryczności, często są rozwiązaniem krótkotrwałym. Wkrótce organizm domaga się brakującej energii i jesteś zmuszony przerwać cały proces. Przedstawiana dieta nie wymaga ujemnego bilansu kalorycznego, nie licząc zaledwie dwóch dni w tygodniu. Ponadto bogata jest w minerały i składniki odżywcze, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Neera dwa razy w tygodniu pozwala osiągnąć efekty, które wielu wydawały się jak do tej pory niemożliwe. Nadaje się dla każdego. Szczególnie poleca się ją osobom, które próbowały już stosować konwencjonalne diety i poniosły porażkę. Zastosuj dietę 5:2 z syropem Neera i zobacz na własne oczy zbawienne efekty, jakie wywołuje ona w organizmie.

Jakie zmiany wywołuje w organizmie?

Radykalne oczyszczenie i pozbycie się toksyn to wielka ulga dla organizmu. Komórki wszystkich narządów zaczynają wtedy wydajniej funkcjonować. Poprawie ulega przede wszystkim stan wątroby. To właśnie ten organ odpowiada za usuwanie z organizmu szkodliwych substancji. Podczas dwóch dni postnych jest on w stanie „nadrobić zaległości”. Brak białka w diecie również wpływa pozytywnie na funkcjonowanie tego narządu, gdyż odciąża go z obowiązku przekształcania zawartego w aminokwasach amoniaku w mocznik. Z podobnego powodu lżejszą pracę muszą wykonywać również nerki, nieobciążone obowiązkiem wydalania nadmiernej ilości mocznika z organizmu.

Podczas dni postnych organizm nie przyjmuje żadnych posiłków w stałej postaci. Odciąża to funkcjonowanie układu pokarmowego. Zmiany zachodzą także w komórkach skóry. Dotychczas gromadziły się w nich toksyny. W chwili ich usunięcia, skóra przyjmuje młodszy i bardziej promienny wygląd, a stary naskórek szybciej zastępowany jest nowymi komórkami. Istotną drogą usuwania zbędnych substancji jest również układ oddechowy. Detoksykacja wpływa również na poprawę kondycji płuc. Wszystkie te składowe stymulują pracę układu limfatycznego, co skutkuje zwiększeniem odporności organizmu. Zawalcz z nami o dobre samopoczucie!