Co zatruwa Twój organizm? #1

Wiele diet ma właściwości oczyszczające organizm. Sięgamy po nie, gdy czujemy się ociężale, brakuje nam energii lub mamy problemy zdrowotne – skórne, jelitowe. Wymienione problemy jednak nie pojawiają się nagle – są skutkiem naszych życiowych wyborów, wpływu czynników zewnętrznych, a czasami kwestią genów. Co na co dzień zatruwa nasz organizm? Sprawdź poniższą listę i zobacz czy musisz się martwić!

Powietrze może zatruwać organizm

Szkodliwe są wszystkie zanieczyszczenia, które się w nim unoszą.  Najgorsze jest to, że bardzo ciężko jest je wykryć bez specjalistycznego sprzętu – nie mają koloru i zapachu. Największe stężenie toksycznych substancji odnotowuje się w miejscach, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi – samochodów, domów, fabryk. Jeśli chcesz unikać przebywania w dużych stężeniach smogu, możesz obserwować dostępne online mapy pokazujące zanieczyszczenie powietrza oraz zalecenia co do przebywania na zewnątrz.

smog toksyny maska

W powietrzu może znajdować się wiele szkodliwych substancji.

Zła dieta może zatruwać organizm

To co jemy, wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również wygląd i samopoczucie. Gdy często sięgamy po gotowe, wysokoprzetworzone dania, nie jemy warzyw i pijemy za mało wody, możemy mieć pewność, że w naszym organizmie znajdują się szkodliwe substancje.  Glutaminian sodu niszczy neurony, aspartam uszkadza układ odpornościowy, benzoesan sodu jest substancją rakotwórczą. Aby się ich pozbyć lub zmniejszyć ich ilość należy przede wszystkim zmienić dietę, ale również wspomóc się naturalnymi produktami o działaniu oczyszczającym – np. imbirem, czosnkiem lub lekką, postną dietą -jak na przykład Neera.

 

Używki mogą zatruwać organizm

Słodycze, alkohol czy papierosy wprowadzają do organizmu wiele szkodliwych substancji. Jednocześnie wpływają na to, że dobroczynne witaminy i minerały szybciej się wypłukują i nie są odpowiednio przyswajane. Jeśli nadużywamy tych substancji warto pomyśleć o ich ograniczeniu. Może w tym pomóc oddanie się zdrowej pasji – np. spacerom.

 

 

Teraz już wiesz, co zatruwa Twój organizm i skąd biorą się te toksyny. Jeśli chcesz się ich pozbyć, spróbuj naszej diety oczyszczającej! KLIK