Dieta oczyszczająca z toksyn. Sprawdź, jak ją przeprowadzić

Dieta oczyszczająca z toksyn jest sposobem na usunięcie wielu problemów pojawiających się w organizmie. Współczesny tryb życia, piętrzące się wokół zanieczyszczenia, niezdrowe lub nie do końca świadome odżywianie – powodów, dla których w organizmie pojawiają się toksyny, może być wiele. Ich skuteczne usunięcie przynosi zwykle wyjątkowy pożytek. Sprawdź, czym tak naprawdę są toksyny i jak doprowadzić do skutecznej detoksykacji dzięki diecie.

Spis treści
Definicja
Skąd się biorą toksyny?
Rola oczyszczania organizmu
O tym musisz pamiętać
Przepis na detoks

Czym jest dieta oczyszczająca z toksyn?

Specjalny sposób odżywiania, który w efekcie może wspomóc organizm w usunięciu toksyn, to właśnie dieta oczyszczająca. Odciąża ona bowiem narządy wewnętrzne, które w tym czasie mogą intensywnie filtrować krew, usuwać niepożądane substancje, ale również dokonywać wewnętrznej detoksykacji. Zastanawiasz się zapewne w tym momencie, skąd tak właściwie mogą się brać toksyny w Twoim organizmie i czym one są. Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Skąd się biorą toksyny w organizmie?

Mianem toksyn określane są niebezpieczne substancje, które mogą zatruwać organizm, a w wypadku skumulowania prowadzić do schorzeń, chorób. Najbardziej kłopotliwy jest fakt, że występują one wokół nas. Znaleźć je można w coraz bardziej zanieczyszczonym powietrzu, glebie, wodzie. Również spożywana na co dzień żywność, zwłaszcza gdy pochodzi z nieznanego źródła, może zawierać szkodliwe substancje. Ich stężenie mogą również podwyższać wysoko przetworzone produkty spożywcze. Jak sobie z nimi radzić i dlaczego jest to tak ważne?

Dieta oczyszczająca z toksyn

Rola oczyszczania organizmu z użyciem diety

W związku z faktem, że liczne zanieczyszczenia oraz toksyny mogą dostawać się do ludzkiego ciała właśnie poprzez przyjmowane pokarmy, ogromne znaczenie w procesie oczyszczania ma właśnie dieta. Pełna detoksykacja to zwykle dosyć długi proces, wymagający zmiany wielu przyzwyczajeń. Nie ma jednak dróg na skróty, gdyż jedynie odciążenie organizmu i zezwolenie przez to na wewnętrzne samooczyszczanie ma szanse przynieść odpowiednie rezultaty.

O tym musisz pamiętać podczas każdej diety

Wprowadzenie do codziennego życia nowej diety wiąże się często z dosyć drastyczną zmianą przyzwyczajeń. Najczęściej pierwsze kilka dni to swoista rewolucja, zwłaszcza w przypadku diet oczyszczających bazujących najczęściej na płynach. Dlatego organizm może czuć się osłabiony, nie jest to niczym niezwykłym. Należy pamiętać o odżywianiu przynajmniej w niewielkim stopniu, na przykład w postaci płynnej, przewidzianej w danej diecie. Niezwykle istotne też w przypadku wszystkich diet jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o picie bardzo dużej ilości wody czy wskazanych napojów. Powinien zostać zachowany umiar, by nie zaszkodzić nerkom, które mają ograniczenia w ilości filtrowanych płynów w ciągu doby. Jak zatem znaleźć dobry sposób na przeprowadzenie tego procesu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Szukasz przepisu na dietę oczyszczającą z toksyn? Skorzystaj z naturalnych właściwości cytryny i wsparcia Neera

Szukasz diety oczyszczającej z toksyn, która przywróci równowagę zarówno w Twoim ciele, jak i umyśle? Detoks, którego jednym z elementów jest cytryna, uwielbiają modelki, znają go i praktykują gwiazdy Hollywood. Jest prosty i przyjemny w przeprowadzeniu, dodatkowo w bezpieczny sposób pomaga zgubić zbędne kilogramy. Jego elementami są sok z cytryny, ciepła woda, tropikalna melasa oraz szczypta imbiru lub pieprzu cayenne. Witamina C zawarta w cytrusach bierze udział w odkwaszeniu i oczyszczeniu organizmu, mieszanka syropu klonowego i palmowego MadalBal pobudzają i dodają energii w trakcie detoksu bez stałych pokarmów, a ostrzejsze przyprawy nie pozostają bez wpływu na metabolizm. Zależnie od tego, jakich pragniesz efektów, wybierasz wariant diety odpowiedniej dla siebie. Najskuteczniejsza jest opcja 10-dniowa, po której poczujesz się jak nowo narodzona.

Przebieg oczyszczania

Na kilka dni przed przystąpieniem do detoksu wyklucz z menu wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego – to one w głównej mierze zakwaszają organizm. Staraj się jeść lekko i roślinie, niech Twoje posiłki obfitują w jak najmniej przetworzone owoce i warzywa. W przeddzień diety przygotuj swój układ trawienny na zmianę, spożywając koktajle i lekkie zupy. W początkowej fazie od trzeciego do piątego dnia może boleć Cię głowa w efekcie silnego oczyszczania. Ogranicz w tym czasie do minimum uprawiany sport, pozwalając sobie np. na spacery lub krótką sesję jogi. Nie nadwyrężaj ciała i spróbuj nie narażać go na stres. W drugiej połowie diety poczujesz się pełna energii i chęci do życia. Zaczniesz lepiej postrzegać samą siebie, Twój organizm stanie się odporniejszy, a waga naturalnie spadnie. Po zakończeniu detoksu nie spojrzysz już na fast foody i inne wysoko przetworzone przekąski – Twój organizm sam podpowie Ci, co jest dla Ciebie dobre i zdrowe, chętniej będziesz sięgać po naturalne produkty i pełne witamin owoce i warzywa. Zacznij stopniowo powracać do pełnowartościowych posiłków, przez pierwsze dni przyjmując je w płynie w postaci soków, przecierów i zup.

Efekty diety

Oczyszczona i odżywiona skóra całego ciała, pozbycie się stanów zapalnych, wzmocnienie odporności, niższa waga bez efektu jo-jo i pozytywne, pełne energii nastawienie do życia. Oczywiście to, na ile odczujesz efekty diety, będzie zależało od jej długości, indywidualnych uwarunkowań, w tym także stanu organizmu przed rozpoczęciem oczyszczania. Ważne jest także, by tak jak wspomniano w artykule, po oczyszczaniu nie wracać już do starych niewłaściwych nawyków żywieniowych, zaś samo oczyszczanie powtarzać co jakiś czas.

Oczyszczanie i odżywianie – dlaczego są tak ważne?

Skuteczność diety Neera jest znacząca dzięki właściwemu podejściu. Zastosowanie prostych, nieprzetworzonych i niezanieczyszczonych ekologicznych składników oraz picie dużej ilości wody wspiera oczyszczanie. Jednocześnie organizm nie jest pozbawiony w zupełności składników odżywczych, gdyż w sposób skondensowany dostarcza mu ich syrop MadalBal. Dzięki temu, że napoju przygotowanego z jego użyciem możesz pić tyle, w jakim stopniu czujesz potrzebę, twój organizm sam wyreguluje to zapotrzebowanie. Jednocześnie im więcej go wypijesz, tym bardziej nawadniasz organizm i go oczyszczasz.

Jak wygląda jednodniowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn?

Chociaż dieta Neera w optymalnej postaci powinna trwać 10 dni, istnieją jej różne warianty, w tym jednodniowy. Wynikają one głównie z powodu zróżnicowania organizmów ludzkich, jak również indywidualnych możliwości. Nie każdy może pozwolić sobie na pełną dietę przez ponad tydzień, wymaga ona dużego zaangażowania niemożliwego do osiągnięcia przez na przykład osoby stale pracujące zawodowo czy opiekujące się maleńkimi dziećmi. Dlatego też opracowana została jednodniowa wersja diety, która sprawdza się również w przypadku osób, które na co dzień prowadzą całkiem zdrowy tryb życia, ale chcą oczyścić organizm i zaznać tak zwanego energetycznego kopa.

Waga i centymetr

Kompleksowe działania przynoszą rezultaty

Do jednodniowej diety można się przygotować, przyniesie ona wtedy jeszcze lepsze efekty. Oczywiście stosować ją powinny osoby zdrowe, bez przewlekłych chorób i nieprzyjmujące leków. Warto już na kilka dni przed planowanym oczyszczaniem zacząć przyjmować lżejsze pokarmy, więcej pić wody czy naturalnych soków, zrezygnować z używek. Sam dzień diety w stylu Neera to płynne oczyszczanie. W wariancie pełnym przewiduje ona spożywanie jedynie napoju przygotowanego z wody, syropu MadalBal, soku z cytryny oraz ostrej przyprawy, najczęściej pieprzu Cayenne lub imbiru. Jako uzupełnienie zaleca się stosowanie herbatek ziołowych lekko przeczyszczających. Aby złagodzić nieco formułę diety, dopuszczalne jest także spożywanie naturalnych, najlepiej wyciskanych soków warzywnych. Ponieważ dieta może nieco zakłócić możliwości, jak i początkowo osłabić, zalecane jest, aby przeprowadzić ją w dniu wolnym, który zostanie przeznaczony na relaks i odprężenie.

Wprowadź nowe rytuały, by zdrowiej żyć

Bez wątpienia jednorazowe zastosowanie jednodniowej diety nie pozwoli na osiągnięcie długofalowych efektów. Zanieczyszczenia w środowisku są praktycznie wszędzie, nie da się uniknąć ich wprowadzania do organizmu. Dlatego warto sprawić, by jednodniowe oczyszczanie Neera stało się rytuałem co kilka tygodni. Wprowadzenie takiego nawyku na przykład w gronie znajomych czy przyjaciół, połączone z dniem relaksu czy SPA może pomóc w poprawie jakości życia oraz zdrowia organizmu.

Bez względu na rodzaj diety, jaką wybierzesz, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Równie ważne jest rozsądne podejście, aby nie wycieńczać się, a jedynie oczyszczać i pozwolić na odzyskanie sił witalnych.