Detoksykacja organizmu. Poznaj jej zalety

Detoksykacja organizmu (łac. detoxicatio znaczy „usuwanie toksyny”) – potocznie nazywana detoksem. Jest ratunkiem dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Żyjesz w ciągłym biegu. Nieustannie się spieszysz – gonią Cię terminy, jesteś przytłoczony nadmiarem obowiązków, a stres stał się nieodłączną częścią Twojej codzienności. Przychodzi moment, kiedy musisz zadbać o swój organizm i dać mu szansę na regenerację.

Spis treści
Dlaczego warto i jak się przygotować?
Dieta oczyszczająca
Naturalne sposoby

Dlaczego warto zdecydować się na detoksykację organizmu?

Detoksykacja organizmu to niezbędny element wspomagający zachowanie dobrego samopoczucia. Ma ono na celu usunięcie z organizmu toksyn negatywnie wpływających na organizm, powodujących m.in. ciągłe zmęczenie, uczucie ciężkości oraz nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej.

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się podejrzewać u siebie wiele chorób, będących potencjalnym powodem Twojego złego samopoczucia. Tymczasem najprawdopodobniej było ono skutkiem nadmiernej ilości zgromadzonych toksyn. Nieustanne przeziębienie, bóle i zawroty głowy, a także duszności – nie zawsze są to objawy poważnej choroby.
Pokrojone cytryny

Dbasz o kondycję swojej skóry, włosów czy paznokci. Chcesz, aby były one zadbane i pięknie się prezentowały. Są to jednak działania skupione wyłącznie na zewnętrznej stronie Twojego ciała. Tymczasem również i wnętrze potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, dlatego zapewnij mu czas na oczyszczenie i pozbycie się nadmiaru toksyn.

Jak przygotować się do detoksykacji?

Przed przystąpieniem do detoksykacji należy się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli z dnia na dzień radykalnie zmienisz swoje nawyki żywieniowe, to Twój organizm uruchomi mechanizmy obronne. Z tego powodu możesz czuć się osłabiony, zdenerwowany, rozdrażniony i bez wątpienia trudniej będzie Ci wytrwać w dbaniu o swoje ciało. Na kilka dni przed rozpoczęciem stosowania diety warto zacząć jeść w głównej mierze warzywa i owoce oraz pić duże ilości wody. To ułatwi Ci przejście na dietę płynną.

Powodzenie detoksykacji organizmu zależy od Ciebie i Twojego nastawienia. Jeśli będziesz zmotywowany i uwierzysz, że Twojego wysiłki przyniosą pożądane efekty to masz ogromną szansę na powodzenie.

Jak utrzymać efekty detoksykacji?

Równie ważne jak samo oczyszczanie organizmu, jest Twoje postępowanie po jego zastosowaniu. Jeśli tuż po nim powrócisz do dawnych nawyków, to efekty bardzo szybko znikną. Zdecydowanie lepiej po detoksykacji unikać tego, co truje Twój organizm.

Włącz do swojej diety dużo warzyw i owoców, unikaj używek, pij wodę. Ponadto tuż po diecie oczyszczającej stopniowo włączaj kolejne pokarmy do jadłospisu. Zacznij od lekkich posiłków, jedz je powoli, długotrwale przeżuwaj. Z biegiem dni ubogacaj jadłospis. Na co dzień jedz mniej produktów bogatych w tłuszcz, unikaj słodyczy. Niech te zdrowe nawyki nie będą dla Ciebie przykrą koniecznością, a raczej naturalnym elementem jadłospisu.

Jaki sposób na detoksykację organizmu wybrać?

Po przygotowaniu organizmu na proces detoksykacji możesz rozpocząć cały proces. Naszą propozycją w tym zakresie jest dieta Neera, czyli post, którego głównym celem jest pozbycie się zalegających toksyn i tym samym uwolnienie od nich Twojego organizmu.

W ramach tej diety pokarmy stałe są zastępowane syropem Neera. Dzięki temu Twój organizm przejdzie w odżywanie wewnętrzne, czyli będzie zużywał aminokwasy ze zniszczonych komórek w ramach procesu autolizy. W ten sposób następuje pewnego rodzaju wymiana – stare komórki są zużywane, a na ich miejsce formują się nowe.

Na początku stosowania diety mogą towarzyszyć Ci osłabienie i zawroty głowy. Nie musisz się tego obawiać, to naturalna reakcja Twojego organizmu. W razie potrzeby sięgaj po napój Neera. Poprzez zastosowanie diety Neera organizm może się zregenerować i tym samym wydzielić szkodliwe toksyny z organizmu. Twoje ciało stanie się lekkie, a Ty sam spokojniejszy i zrelaksowany. W Twoim organizmie zapanuje tak bardzo pożądana równowaga.

Jak stosować dietę Neera?

Długość idealnego postu z wykorzystaniem diety Neera to 10 dni. Jeśli jednak obawiasz się, że to zbyt długo na początek, możesz zdecydować się na nieco łagodniejsze jej formy.

Jeśli chcesz zachować zgrabną sylwetkę możesz zdecydować się na regularne 1-3 dniowe posty – pomaga to w systematycznym usuwaniu toksyn i odciążeniu układu pokarmowego. Głębokie oczyszczanie możesz osiągnąć dzięki stosowaniu tej diety przez 5-7 dni. Jednak najtrwalsze i najwidoczniejsze efekty możesz osiągnąć poprzez 10 dniowy post.

Istnieje również tzw. hiszpańska wersja diety Neera, w ramach której zastępujesz naszym napojem wyłącznie 1 posiłek, zazwyczaj śniadanie lub kolację. W ten sposób wydłuża się nocny czas, kiedy nie jesz i tym samym pozytywnie wpływasz na regenerację organizmu.

Czym jest syrop Neera?

Syrop Neera to produkt spożywczy, który powstał z połączenia kanadyjskiego klonu i azjatyckich syropów palmowych. Firma Madal Bal zajmująca się jego produkcją, wybiera wyłącznie wyselekcjonowane drzewa z nieskażonych terenów.

Naturalna detoksykacja organizmu

Organizm potrzebuje odpoczynku, który możesz mu zapewnić poprzez naturalną detoksykację. Nie jest robotem, który bez mrugnięcia okiem stawi czoła wszystkim wyzwaniom, jakie przed nim stawiasz. Podobnie jak dbasz o swój wygląd zewnętrzny, tak samo zatroszcz się o wnętrze swojego ciała. Ono przede wszystkim potrzebuje Twojej uwagi, ponieważ to od niego zależy Twoje samopoczucie oraz w ogromnej mierze Twój wygląd.

Naturalna detoksykacja organizmu wspomaga wbudowane w organizmie mechanizmy usuwania toksyn. Aby przyniosła ona pożądane efekty, musisz się do niej przygotować. W taki sposób wzbudzisz w sobie motywację i zniwelujesz objawy zastosowanej diety. W późniejszym czasie warto przenieść zdrowe nawyki żywieniowe do swojego codziennego jadłospisu i utrzymywać zdrowie oraz energię.

Dlaczego warto?

Warto zdecydować się na detoksykację organizmu, ponieważ będąc w ciągłym biegu, zapominasz o tym, co dla Ciebie jest najważniejsze. Zatruwasz swój organizm lekarstwami, traktując je jako najlepszy sposób na poprawę samopoczucia. Tymczasem wystarczy spojrzeć wgłąb siebie i zająć się wnętrzem. Oczyszczanie wymaga to pewnych wyrzeczeń, jeśli jednak uwierzysz, że pomogą Ci ono w walce o zdrowie, to uzyskasz zaskakujące efekty.

Osłabienie i złe samopoczucie to nie zawsze objaw choroby. Zanim zaczniesz tworzy najczarniejsze scenariusze, zatrzymaj się. Przyjrzyj się swojemu życiu i temu, co dostarczasz swojemu organizmowi. Przygotuj się i rozpocznij naszą dietę Neera. Niech zdrowe nawyki staną się Twoją codziennością.

Czynników powodujących złe samopoczucie oraz spadek energii życiowej jest wiele. Dlatego w sklepie Neera.pl przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedni sposób na detoksykację organizmu!

Po czym poznasz, że Twój organizm domaga się detoksykacji? Poznaj kilka objawów, zwiastujących, ze Twojemu ciału potrzebna jest szybka pomoc!

Warto zdecydować się na detoksykację jeśli:

 • Odczuwasz ciągłe zmęczenie oraz źle sypiasz
 • pojawiają się u Ciebie problemy z trawieniem
 • odczuwasz nudności lub wzdęcia
 • cierpisz na częste zaparcia lub zaznacza się u Ciebie zespół jelita drażliwego
 • bolą Cię mięśnie oraz stawy
 • odczuwasz częste i nasilające się bóle głowy
 • nadmiernie pocisz się w nocy
 • dokucza Ci alergia
 • Twój organizm zatrzymuje wodę
 • Twoja skóra stała się matowa i sucha – czasami swędzi, pojawiają się na niej wypryski czy wysypka
 • Twoje włosy są matowe lub szybko się przetłuszczają
 • masz opuchnięte oraz widocznie podkrążone oczy
 • pojawiły się u Ciebie zmiany cellulitowe
 • miewasz zmienne nastroje
 • odczuwamy ogólne przygnębienie, niepokój lub silny stres i brak chęci do działania
 • często miewasz stany zapalne oczu.

Detoksykacja organizmu

Detoksykacja organizmu ma za zadanie przywrócić naturalną równowagę organizmu oraz usunąć z niego zalegające toksyny. Musisz pamiętać jednak , iż  mimo utraty wagi na naszej diecie oczyszczającej – jej wartość energetyczna jest bardzo niska – nie powinieneś traktować jej jako diety odchudzającej. Jej nadrzędnym celem jest oczyszczenie organizmu.

Naturalne oczyszczanie organizmu można przeprowadzić za pomocą odpowiedniej diety, głodówki, picia różnych soków, napoju Neera i wywarów. Wszystkie te metody mają na celu wspomóc procesy detoksykacji organizmu oraz przyspieszyć wydalanie toksyn.