Opinie naturopatów, lekarzy i terapeutów o diecie Neera

Dodaj opinię

dr Fritz H. Hemmerich

dyrektor Centrum Terapii Antropozoficznych w latach 2000 – 2007, Lanzarote, od roku 2007 przewodniczący „Eridanos – Centrum Salutogenezy na Teneryfie"Teneryfa, Hiszpania

„Odkryłam Dietę oczyszczającą Neera jakieś dziesięć lat temu. Jest to najlepsza, najsmaczniejsza i najprostsza dieta płynna, jaką znam, sama często z niej korzystam. Wszelka ochota na słodkości czy pikantne jedzenie znika. Oznaki zmęczenia z reguły występujące podczas poszczenia mogą być znacząco złagodzone poprzez ostrożne przygotowania. Możesz kontynuować pracę bez osłabienia”.
Birgit Feliz Carrasco, naturopata, terapeutka stosująca ajurwedę, terapię kwiatową Bacha oraz detoksykację

„Właściwości soku z cytryny rozpuszczania tłuszczu są nie do przecenienia w walce z nadwagą. Pomimo dużych ilości przyjmowanego soku z cytryny nawet osoby z wrażliwymi żołądkami lub ze skłonnościami do nadkwasoty mogą stosować tę kurację. Oczyszczające właściwości tej kuracji zostały laboratoryjnie potwierdzone, a pacjenci wyraźnie to odczuwają”.

 • Zawód/specjalizacja: dyrektor Centrum Terapii Antropozoficznych w latach 2000 – 2007, Lanzarote, od roku 2007 przewodniczący „Eridanos – Centrum Salutogenezy na Teneryfie"
 • Miasto, Kraj: Teneryfa, Hiszpania

RozwińZwiń

Birgit Feliz Carrasco

naturopata, terapeutka stosująca ajurwedę, detoks oraz kurację kwiatową Bacha, homeopata, instruktorka jogi, autorka książek „Moon Yoga” i „My Yoga Diary”, www.birgitfelizcarrasco.comMonachium, Niemcy

„Wysokie wymagania stawiane nam przez nasze codzienne życie i pracę sprawiają, że post krótko- czy długotrwały może być trudny. Pokusy świata zewnętrznego są silne, gdyż możemy kupić, zobaczyć czy choćby poczuć jedzenie na każdym kroku. Zapewne wiesz, o czym mówię: decydujesz się na kilka dni diety, po czym mijasz kilka cukierni i restauracji w drodze do domu… Musisz wykazać się silną wolą, by nie poddać się kuszącym zapachom i poskromić apetyt.
Dieta oczyszczająca Neera jest wybawieniem, gdyż w trakcie tej diety praktycznie nie odczuwa się głodu, wiem to zarówno z własnego doświadczenia, jak też z relacji wielu moich pacjentów. Jeśli spożywasz napój Neera w trakcie oczyszczania, to atakujące cię zewsząd propozycje kulinarne nie będą robić na tobie wrażenia.”

 • Zawód/specjalizacja: naturopata, terapeutka stosująca ajurwedę, detoks oraz kurację kwiatową Bacha, homeopata, instruktorka jogi, autorka książek „Moon Yoga” i „My Yoga Diary”, www.birgitfelizcarrasco.com
 • Miasto, Kraj: Monachium, Niemcy

RozwińZwiń

Dr med. Zofia Papp

Budapeszt, Węgrydietetyk, lekarz internista

„Każdy nowy produkt testuję na sobie zanim polecę go moim pacjentom. Mogę powiedzieć, że wszystko co jest napisane o Diecie oczyszczającej Neera jest prawdą. Stosowałam ją przez 9 dni i straciłam 6 kg. W tym czasie nie doświadczyłam ani osłabienia, ani obniżenia poziomu cukru we krwi, które normalnie występuje, gdy nie spożywa się stałych pokarmów.”

 • Zawód/specjalizacja: Budapeszt, Węgry
 • Miasto, Kraj: dietetyk, lekarz internista

RozwińZwiń

Ian Barre

naturopata, konsultant zdrowotnyNorthampton, Wielka Brytania

„To, co imponuje mi w diecie Neera, to wysoka zawartość energetyczna, dzięki czemu możesz normalnie funkcjonować i pracować”.

 • Zawód/specjalizacja: naturopata, konsultant zdrowotny
 • Miasto, Kraj: Northampton, Wielka Brytania

RozwińZwiń

Jaine Kirtley

zarejestrowany naturopata i pielęgniarkaKent, Wielka Brytania

Pomocna dla osób zabieganych, dobre źródło energii
„Metoda ta jest świetna jako detoks i post terapeutyczny, jest szczególnie pomocna dla osób niemających zbyt wiele czasu wolnego, dla których dieta z soków jest zbyt czasochłonna. Jest też bardzo przydatna, by wyrobić sobie nowe nawyki żywieniowe i zwalczyć przejadanie się”.

 • Zawód/specjalizacja: zarejestrowany naturopata i pielęgniarka
 • Miasto, Kraj: Kent, Wielka Brytania

RozwińZwiń

Emma Cannon

opieka prenatalna, zdrowie kobiet, akupunktura, www.emmacannon.co.ukLondyn

Przed ciążą
„Dieta oczyszczająca Neera jest bardzo przydatna dla kobiet dążących do poczęcia, wiele kobiet zmienia swoją dietę, gdy faktycznie zachodzą w ciążę. Dobrze jest przygotować się na ciążę”.

 • Zawód/specjalizacja: opieka prenatalna, zdrowie kobiet, akupunktura, www.emmacannon.co.uk
 • Miasto, Kraj: Londyn

RozwińZwiń

Trevor Gunn

zarejestrowany homeopata www.trevorgunn.comLondyn/Brighton

Dobra kuracja na rozpoczęcie zmian żywieniowych
„Dieta oczyszczająca ta jest bardzo użyteczna, jeśli chce się wprowadzić zmiany żywieniowe, które na stałe zajmą miejsce w twoim stylu życia. Jest to też dobry sposób na wyeliminowanie toksyn i nawyków żywieniowych, przez co leczenie jest łatwiejsze a wątroba silniejsza, co w społeczeństwie zewsząd atakowanych toksynami wątroby i nadnercza jest bardzo istotne”.

 • Zawód/specjalizacja: zarejestrowany homeopata www.trevorgunn.com
 • Miasto, Kraj: Londyn/Brighton

RozwińZwiń

Elizabeth Adalian

zarejestrowany homeopata (nauczycielka i lekarz)Wielka Brytania

„Zastępując choćby jeden posiłek dziennie napojem Neera, wspomagasz zdrową i stabilną utratę wagi i zapewniasz sobie wystarczające zasoby energii, by sprostać życiowym wyzwaniom. Dieta ta w połączeniu z homeopatią prowadzi do poprawienia ogólnego stanu zdrowia”.

 • Zawód/specjalizacja: zarejestrowany homeopata (nauczycielka i lekarz)
 • Miasto, Kraj: Wielka Brytania

RozwińZwiń

Birgit Feliz Carrasco

naturopata, terapeutka stosująca ajurwedę, detoks oraz kurację kwiatową Bacha, homeopata, instruktorka jogi, autorka książek „Moon Yoga” i „My Yoga Diary”, www.birgitfelizcarrasco.comMonachium, Niemcy

Najsmaczniejsza dieta płynna, jaką znam – kaprysy żywieniowe znikają
„Jako terapeuta, naturopata oraz osobiście zyskałam wiele doświadczeń związanych z rozmaitymi metodami postu terapeutycznego. Odkryłam Dietę oczyszczającą Neera jakieś 10 lat temu i od tamtej pory pozostaje najlepszą, najsmaczniejszą i najprostszą dietą płynną, jaką znam i osobiście regularnie ją stosuję. Zachcianki na słodkości lub pikantne jedzenie znikają, a pijąc do 12 porcji napoju (zwykle 4-6 wystarcza), na początku diety poczujesz przyjemną sytość. Typowe dla postu terapeutycznego osłabienie jest zminimalizowane poprzez staranne przygotowania, dzięki czemu możesz pracować, nie czując wyczerpania. W czasie diety oczyszczającej kontynuuję fizycznie wymagające czynności, takie jak masaże ajurwedyczne i zajęcia jogi. Swoją drogą, pełne masaże ajurwedyczne są świetnym dodatkiem. Masaże z olejkami ziołowymi wspomagają procesy oczyszczania z toksyn, a regularne ćwiczenia jogi dodają energii! Swoim pacjentom zalecam również suche masaże szczotką z rana, by jeszcze wzmocnić oczyszczanie. Wielu z moich pacjentów jest zadziwionych skutecznością Diety oczyszczającej Neera, a ja sama już planuję następną rundę w okolicach Bożego Narodzenia!”

 • Zawód/specjalizacja: naturopata, terapeutka stosująca ajurwedę, detoks oraz kurację kwiatową Bacha, homeopata, instruktorka jogi, autorka książek „Moon Yoga” i „My Yoga Diary”, www.birgitfelizcarrasco.com
 • Miasto, Kraj: Monachium, Niemcy

RozwińZwiń

Luis Juan Mompo

Lekarz naturopataBarcelona, Hiszpania

„Fakt, że człowiek po dziesięciu, czternastu lub więcej dniach programu może czuć się tak pełen energii, bez potrzeby zaniechania codziennych zajęć, wskazuje na to, że naprawdę otrzymuje wszystkie potrzebne substancje odżywcze. Trzeba zrozumieć, jak ważne jest powstrzymanie się od spożywania stałych pokarmów, polega na bezpośrednim oddziaływaniu postu na źródło wszelkich patologii. W jednym ze swoich aforyzmów, ojciec medycyny, Hipokrates, powiedział:”…nieczystość jest powodem wszystkich chorób”. Nie powinniśmy więc być zaskoczeni, że przeprowadzony skutecznie dzięki syropowi i cytrynie post przynosi tak niesłychane rezultaty.
Dzięki odciążeniu mechanizmów przemiany materii i asymilacji (anabolizm), energia organizmu porusza się odśrodkowo (katabolizm), w ten sposób sprzyjając usuwaniu toksyn i odpadów. Wracając do Hipokratesa, w innym ze swoich aforyzmów powiedział: „…w rozwijającej się chorobie należy przestać jeść… Kiedy karmimy chore ciało, choroba rozwija się”. Korzyści płynące z dłuższego powstrzymania się od spożywania stałych pokarmów są niewymierne dla wszystkich poziomów naszego istnienia: fizyczno-energetycznego, emocjonalnego, mentalnego i duchowego. Pamiętając słowa Hectora Durville`a: „zatruty człowiek czuje i myśli poprzez swoje toksyny”, możemy zrozumieć dlaczego po programie oczyszczania komórek i układu nerwowego człowiek czuje się jaśniejszy i spokojniejszy. Jest to ta psychofizjologiczna równowaga, która prowadzi do stanu naturalnej harmonii, tak charakterystycznej dla doskonałego stanu zdrowia.”

 • Zawód/specjalizacja: Lekarz naturopata
 • Miasto, Kraj: Barcelona, Hiszpania

RozwińZwiń

Dr Fritz Hemmerich

dyrektor Centrum Terapii Antropozoficznych w latach 2000 – 2007, Lanzarote, od roku 2007 przewodniczący „Eridanos – Centrum Salutogenezy na Teneryfie"Teneryfa, Hiszpania

Jako że dieta oczyszczająca Neera zawiera wszystkie niezbędne mikroelementy, witaminy (…), jak też odpowiednią ilość substancji odżywczych, dietę można przeprowadzać, nie odczuwając typowego dla takich oczyszczania zmęczenia…
W przeciwieństwie do innych diet detoksykacyjnych nie ma żadnych przeciwwskazań, by pacjent prowadził auto, gdyż jeśli skutki uboczne występują, to bardzo niewielkie. Zalecamy za to dużo odpoczynku w trakcie okresu przejściowego (pierwsze trzy dni oczyszczania), gdyż to wtedy pacjent jest narażony na największe ryzyko pojawienia się bólów głowy, poirytowanie lub natężenie chronicznych przypadłości. Z reguły przechodzą one po czwartym dniu oczyszczania, gdy pacjent może pozwolić sobie na więcej swobody… Tempo utraty wagi jest zależne od wagi początkowej. Osoby otyłe z reguły tracą około 5 do 9 kilogramów w trakcie dwutygodniowej kuracji, z czego 2-2,5 kilograma to płyny, które po zakończeniu diety powoli będą się gromadzić na nowo. Wysoki potencjał odchudzający diety można uzasadnić rozpuszczającymi tłuszcz właściwościami soku z cytryny. Pomimo wysokiej zawartości soku z cytryny osoby z wrażliwym żołądkiem lub nietolerancją kwasów mogą przeprowadzać dietę, jeśli proporcje są zachowane. (…) Właściwości detoksykacyjne diety są dogłębne (co potwierdza analiza laboratoryjna) i silnie odczuwane przez samych pacjentów (ulga w dolegliwościach takich, jak przewlekły nieżyt zatok, nieżyt oskrzeli, zapalenie migdałków lub problemy skórne).

 • Zawód/specjalizacja: dyrektor Centrum Terapii Antropozoficznych w latach 2000 – 2007, Lanzarote, od roku 2007 przewodniczący „Eridanos – Centrum Salutogenezy na Teneryfie"
 • Miasto, Kraj: Teneryfa, Hiszpania

RozwińZwiń

Janine Leach

zarejestrowany osteopata oraz była przewodnicząca British Naturopathic Associationunbridge Wells, Kent

Sama próbowałam tej diety oczyszczającej i stosuję ją również w swojej praktyce lekarskiej. Dobrze smakuje, łatwo jest wytrzymać 5-10 dni, zapewnia szybkie oczyszczenie i jest odpowiednia dla pacjentów z rozmaitymi dolegliwościami.
W roku 2002 Janine Leach opublikowała artykuł na stronie Positive Health (www.positivehealth.com) na temat cytrynowego detoksu, określając Dietę oczyszczającą Neera jako „najprostszą metodę postu”, jaką w ciągu całej kariery naturopaty spotkała.
„Post od dawna jest istotną częścią praktyki w naturopatii, zabieg ten ma wspomóc ciało w uzdrowieniu się samemu. W trakcie postu układ trawienny odpoczywa, podczas gdy trwa detoksykacja organizmu, a układ odpornościowy jest pobudzany do szybkiej odbudowy. Naturopaci korzystają z diet postnych zarówno do leczenia silnych infekcji, jak też chronicznych przypadłości, których wspólną cechą jest zator, takich jak na przykład astma, zapalenie zatok, pęcherzyka żółciowego, jelita grubego lub choroby skóry. „Dieta ta jest zgodna z zasadami ajurwedy. Naturalny syrop z drzew Madal Bal eliminuje Amę i poprawia samopoczucie, wzmacnia i działa odmładzająco zarówno na ciało, jak i umysł”. „Większości dorosłych wychodzi na zdrowie przeprowadzanie diety raz lub dwa razy w roku. Jednakże z powodu dużych ilości substancji ksenobiotycznych odkładających się w organizmie z powodu zanieczyszczenia chemicznego środowiska (…) naturopaci zaczynają nieraz proponować częstsze, krótsze diety, na przykład po trzy dni w miesiącu”.

 • Zawód/specjalizacja: zarejestrowany osteopata oraz była przewodnicząca British Naturopathic Association
 • Miasto, Kraj: unbridge Wells, Kent

RozwińZwiń

Dr Jeoff Drobot

dyrektor Calgary Centre for Naturopathic MedicineCalgary, Kanada

Przetestowałem Dietę oczyszczającą Neera na setkach moich pacjentów ze świetnymi rezultatami. Uważam, że to niesamowity sposób, by dać odpocząć układowi trawiennemu, dzięki czemu późniejsze kuracje przebiegają skuteczniej (…) Jeśli pracujesz w sektorze medycznym, to Dieta oczyszczająca Neera cię nie zawiedzie.

 • Zawód/specjalizacja: dyrektor Calgary Centre for Naturopathic Medicine
 • Miasto, Kraj: Calgary, Kanada

RozwińZwiń