Oczyszczanie organizmu z toksyn latem?

Jak każde przedsięwzięcie, tak i oczyszczanie organizmu ma swoje zasady. Trzeba wiedzieć, kiedy je zacząć i jak zrealizować. Bardzo ważnym etapem jest przygotowanie do oczyszczania i wybranie dobrego dla siebie terminu.

Detoks najlepiej przeprowadzić wiosną albo latem. Oczyszczania nie należy jednak rozpoczynać w okresie zwiększonego wysiłku, czy to fizycznego, czy intelektualnego, gdyż wydalanie toksyn wiąże się z osłabieniem organizmu. Niewskazane jest też prowadzenie detoksu w trakcie specjalistycznego leczenia lub w trakcie infekcji, przeziębienia, czy też grypy.
Lato jest dobrym czasem na rozpoczęcie oczyszczania organizmu dlatego, że naturalnie więcej pijemy i mniej chce nam się jeść. Lato jest czasem kiedy łatwo zapominamy o jedzeniu.
Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn jest warunkiem zdrowia.
Na tydzień przed oczyszczaniem należy ograniczy spożywanie: mięsa, pszenicy, nabiału, alkoholu, kawy, soli, cukru. Zawsze dobre przygotowanie do diety oczyszczającej może spowodować łatwiejsze wejście w dietę i jej przebieg może się okazać łagodny.
Oczyszczanie organizmu dla niektórych nie jest procesem przyjemnym i trzeba się na to nastawić. W czasie oczyszczania, gdy zaczyna się detoksykacja, mogą pojawić się nieprzyjemne dolegliwości: bóle i zawroty głowy, mdłości czy nawet bóle mięśni. Są one tym silniejsze, im więcej toksyn nagromadzonych jest w organizmie. Jednak z każdym dniem oczyszczenia organizmu dolegliwości mijają, nasze ciało relaksuje się w detoksie. Jeżeli decydujemy się na oczyszczenie przechodząc na dietę płynną naszą rekomendacją jest dieta oczyszczająca Neera.
Z detoksykacji należy także pamiętać, że wychodzimy stopniowo. Po zakończeniu należy trzymać się zasad racjonalnego różnorodnego odżywiania się. Polecamy zaczęcie od soków owocowych i warzywnych, zup miso,zielonych koktajli.
Lato zaprasza i zachęca do oczyszczania organizmu!