Oczyszczanie organizmu cytryną

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak pozytywny wpływ dla Twojego organizmu na cytryna? Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ten niepozorny owoc potrafi wspomóc Twój organizm. Wypróbuj proces oczyszczania cytryną – poczuj się lepiej, młodziej oraz zdrowiej! Wystarczy, że zaczniesz pić sok z tego żółtego owocu.

Cała cytryna, od skórki po jej miąższ zawiera wiele cennych składników, niezwykle przydatnych Twojemu organizmowi. Jednak jej prawdziwa siła kryje się przede wszystkim w soku.

Sok z cytryny to nie tylko potężne uderzenie witaminowe – zwłaszcza wpływającej na odporność, mikroelementy i dobre ogólne samopoczucie witaminy C. Dodatkowo kwasowy charakter tego napoju sprawia, że wykazuje on silne właściwości bakteriobójcze.
Co więcej, sok z cytryny jest także bogatym źródłem polifenoli i potasu.

Jakie inne korzyści odczujesz, stosując go do oczyszczania organizmu z toksyn?

  • Sok z cytryny świetnie oczyszcza skórę – ma działanie antyseptyczne;
  • Pomaga również oczyścić wątrobę z toksyn i pobudzić ją do produkcji żółci – sprzyja to poprawie procesów trawiennych;
  • Przez stymulację produkcji żółci, sok ten przyczynia się do poprawy funkcjonowania wątroby – może też wpływać na regulację poziomu wapnia;
  • Taki napój jest naturalnym rozpuszczalnikiem zwapnionych złogów i kamieni zalegających w przewodzie pokarmowym, a także w przewodach wątrobowych oraz trzustkowych – wypłukuje z naszego wnętrza nadmiar nierozpuszczalnych soli czy śluzu;
  • Picie go to jedna z lepszych metod poradzenia sobie z kamieniami nerkowymi.

Przede wszystkim jednak cytryna odkwasza Twój organizm, gdyż jest (wbrew pozorom) zasadotwórcza. Ich nadmiar w Twoim ciele może powodować złe samopoczucie i negatywny nastrój: zmęczenie, apatię, ogólny brak energii oraz bóle głowy.

Sok z cytryny pomoże również w przypadku takich problemów jak zgaga, nudności czy zaparcia.

W trakcie picia soku z cytryny możesz zauważyć u siebie zmieniony kolor moczu, jak również osad z soli. To nic innego jak znak, że Twój organizm się oczyszcza – w naturalny oraz bezpieczny dla Ciebie sposób.