Duchowe oczyszczanie

spirit.detox

Od wieków wiele znanych postaci historii stosowało posty w celach zdrowotnych i dla duchowej przemiany. Starożytni Grecy pościli i słynęli z tężyzny fizycznej i zdrowia. Galen, Paracelsus i Hipokrates, o których mówi się, że są ojcami zachodniej medycyny, zalecali posty jako lekarstwo na wiele poważnych chorób. Platon, Sokrates i Arystoteles stosowali posty, a Pitagoras wymagał od swoich uczniów, aby pościli przed ważnymi wykładami.

Posty były stosowane już przed wiekami przez różne grupy i społeczności. Indianie mają powiedzenie: “Zanieczyszczone ciało nie widzi tajemnic”. Wiele plemion indiańskich stosuje posty dla oczyszczenia duchowego i fizycznego. W Indiach post jest tradycją od tysięcy lat.

Nauki jogi uznają post jako ważną dyscyplinę duchowego rozwoju. Paramahansa Yogananda, znany hinduski jogin, mówił: “Post jest naturalną częścią leczenia. Kiedy zwierzę choruje, przestaje jeść… Wiele chorób można wyleczyć poprzez post. Jeśli tylko nasze serce nie jest osłabione, można stosować regularnie krótkie posty w celach zdrowotnych.”

Mark Twain, znany amerykański pisarz, także stosował głodówki. Mówił: “Głodówka może zrobić więcej dla chorego niż najlepsze lekarstwa i najlepsi lekarze. Mówię to z własnego doświadczenia: od piętnastu lat post jest moim lekarstwem na grypy i przeziębienia i działa za każdym razem.”

Obecnie stosowanie postu stało się łatwiejsze dzięki lepszej wiedzy o fizjologii ludzkiego organizmu. Możemy osiągnąć korzyści postu bez konieczności głodowania i picia wyłącznie wody. Największą przewagą diety oczyszczającej Neera nad zwykłymi głodówkami na wodzie jest to, że zapewnia ona energię w postaci Naturalnego Syropu z Drzew, jednocześnie odznaczając się wysoką skutecznością w oczyszczaniu dzięki zastosowaniu soku z cytryny i pieprzu kajeńskiego. To prawdziwie magiczny eliksir.