Oczyszczenie organizmu z toksyn.

Jak wygląda Twoje życie, Twoja codzienna dieta? Jakie jest środowisko w którym przebywasz, oddychasz?
Czy może jesteś rozdrażniony, przemęczony, zabiegany i zestresowany codziennymi obowiązkami? Czy często dokucza Ci brak energii, ciągłe zmęczenie, ból głowy, ostre infekcje oraz schorzenia przewlekłe?
Oczyszczenie organizmu z toksyn może być rozwiązaniem i metodą zaradczą na tego typu dolegliwości.

Toksyną jest każdy czynnik (fizyczny, chemiczny, mikrobiologiczny itd.), który zmienia na niekorzyść bądź uszkadza system biologiczny będący w stanie równowagi. Substancje te powstają w naszym organizmie (tzw. toksyny endogenne) albo dostają się do niego z zewnątrz (tzw. toksyny egzogenne).

Toksyny endogenne powstają w wyniku fizjologicznych przemian metabolicznych (bilirubina, kreatynina, kwas mlekowy itd.) bądź są metabolitami nieprawidłowych przemian metabolicznych (nadprodukcja lub niedobór neuroprzekaźników czy hormonów). Natomiast toksyny egzogenne dostają się do organizmu ze środowiska zewnętrznego przez układ trawienny, oddechowy i skórę. Znajdziemy wśród nich substancje chemiczne (np. metale ciężkie), czynniki fizyczne (np. promieniowanie radioaktywne, hałas), biologiczne (pasożyty, bakterie, wirusy, grzyby) oraz psychiczne (m.in. stres).
Co może nasz organizm?

Organizm człowieka został wyposażony w kompleksowy system ochrony wyspecjalizowany w eliminowaniu toksyn. W każdej komórce znajdują się enzymy detoksykujące – przetwarzające toksyny endogenne i egzogenne w produkty rozpuszczalne w wodzie lub tłuszczach. Są one następnie transportowane i wydalane z organizmu. System ten, będąc w stanie homeostazy, usuwa związki toksyczne, a jego sprawne działanie zależy od równowagi kwasowo-zasadowej, hormonalnej oraz zasobów energetycznych.

Niestety, ilość i rodzaje toksyn występujące w środowisku człowieka przekroczyły możliwości fizjologicznej detoksykacji i wydalania przez układ moczowy, oddechowy, skórę oraz przewód pokarmowy. W efekcie substancje toksyczne nie są rozpoznawane i w niekontrolowany sposób gromadzą się w organizmie.

Nadmiar toksyn prowadzi do osłabienia odporności, zaburzeń w przemianach biochemicznych, utraty równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. W konsekwencji naruszamy równowagę regulacyjną organizmu. Pojawiają się: ciągłe zmęczenie, ostre infekcje, a w skrajnym przypadku – schorzenia przewlekłe.
Rośnie rola detoksykacji

Detoksykacja – jeden z najważniejszych procesów naturalnych nieustannie przebiegających w organizmie człowieka – w obecnych czasach ma coraz większe znaczenie.

Jeżeli w swoim codziennym życiu masz do czynienia z poniżej wymienionymi czynnikami warto pomyśleć o oczyszczaniu organizmu z toksyn.
Czynniki zanieczyszczające organizm ludzki to:
– przetworzone produkty spożywcze i zawarte w żywności konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki
– domowe detergenty (chemikalia do sprzątania domu i prania)
– powietrze (spaliny, dym tytoniowy)
– używki (alkohol, papierosy, narkotyki)
– woda pitna
– leki syntetyczne, w tym przeciwbólowe, antybiotyki i szczepionki
– zaburzenia organizmu np. stres czy gorączka
– obecność pasożytów wewnątrz organizmu

Główne źródła pasożytów:
– zanieczyszczona woda
– zwierzęta domowe
– niedogotowane mięso
– niedokładnie umyte owoce i warzywa
– publiczne toalety i pływalnie