Oczyszczanie organizmu cytryną

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy picie soku z cytryny pomaga oczyszczać organizm? Z całą pewnością możemy powiedzieć, że oczyszczanie organizmu cytryną ma dla naszego organizmu bardzo pozytywny wpływ.
Cała cytryna, od skórki po miąższ, zawiera wiele przydatnych naszemu organizmowi składników. Jednak główna siła cytryny kryje się w jej soku.
Sok z cytryny to nie tylko potężne uderzenie witaminowe, szczególnie witaminy C, dzięki której poprawia odporność, ale także mikroelementów. Dodatkowo jego kwasowy charakter sprawia, że wykazuje silne właściwości bakteriobójcze.
Jest bogatym źródłem polifenoli i potasu.
Oczyszcza skórę, ma działanie antyseptyczne.
Pomaga oczyścić z toksyn wątrobę i pobudzić ją do produkcji żółci, co sprzyja poprawie procesów trawiennych. Przez stymulację produkcji żółci, sok z cytryny przyczynia się do poprawy funkcjonowania wątroby, a przy okazji może wpływać na regulację poziomu wapnia.
Sok z cytryny jest naturalnym rozpuszczalnikiem zwapnionych złogów i kamieni zalegających w przewodzie pokarmowym, a także w przewodach wątrobowych i trzustkowych, oraz wypłukuje z naszego wnętrza nadmiar nierozpuszczalnych soli oraz śluz.
To jedna z lepszych metod poradzenia sobie z kamieniami nerkowymi.
Przede wszystkim jednak cytryna odkwasza organizm, gdyż jest (wbrew pozorom) zasadotwórcza. A nadmiar kwasów w organizmie może powodować zmęczenie i apatię, ogólny brak energii i bóle głowy.
Pomoże również w przypadku takich problemów jak zgaga, nudności czy zaparcia.
W trakcie picia soku z cytryny widoczny może być zmieniony kolor moczu i można zauważyć osad z soli (to znak, że organizm się oczyszcza). Oczyszczanie organizmu cytryną to nie mit, a kolejny naturalny sposób, aby nasz organizm poczuł się lepiej.

Copyright © 2015 – neera.pl

projekt: Anna Kallas Studio / wykonanie: noveo interactive / OK interactive