Szczęśliwe starzenie się – prawidłowa waga i witalność dzięki regularnej diecie

Mimo tego, że długość życia się zwiększa, to liczba osób cierpiących na choroby układu krążenia, demencję starczą czy nowotwory wzrasta. Jest to konsekwencja między innymi nieregularnego stylu życia i złych nawyków żywieniowych. Warto to uregulować, żeby na żadnym etapie nie mieć wątpliwości, że moglibyśmy zrobić dla siebie coś więcej, coś lepiej. Oto garść wskazówek od zdrowych i szczęśliwych zwolenników diety oczyszczającej Neera.

Sprawne ciało i umysł w każdym wieku

Po czterdziestce, a już na pewno po pięćdziesiątce, wiele kobiet i mężczyzn zauważa jak ciężko jest im utrzymać prawidłową wagę. Siedzący tryb życia, zmiany hormonalne czy podjadanie pod wpływem emocji – to wszystko sprawia, że nim się spostrzeżesz, a waga zaczyna rosnąć. W ciele, a najbardziej w tkance tłuszczowej zaczynają zbierać się rozmaite substancje, które nie powinny się w tam znajdować, a które nigdy nie miały możliwości się stamtąd wydostać. Ma to wpływ na wszystko – sprawność stawów, elastyczność naczyń krwionośnych, zdolności regeneracji komórek, witalność i samopoczucie.

Jedna lub dwie diety w roku, jeden dzień w tygodniu diety płynnej lub odmawianie sobie kolacji, krótka głodówka raz w miesiącu połączone z dietą pełną substancji odżywczych oraz 30 minutowym spacerem 2-3 razy w tygodniu – tyle wystarczy, by pozostać zdrowym i utrzymać zdrowie i szczupłą sylwetkę po pięćdziesiątce bez wyrzeczeń żywieniowych.

Post wydłuża życie. Nawet u zwierząt zauważono, że poprzez zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii lub wprowadzeniu okresów głodowych da się wydłużyć życie osobnika oraz poprawić jego zdrowie. Powszechnie wiadomo też, że osoby długowieczne z reguły nie przejadają się – spożywają niewielkie porcje jedzenia bogatego w wartości odżywcze. Przykładem mogą być słynni stulatkowie z japońskiej wyspy Okinawa. Od dziecka byli oni uczeni, żeby się nie objadać. Podobnie postępują jogini, którzy zawsze pozostawiają jedną trzecią żołądka niezapełnioną. Doktor Urlich Bauhofer ich decyzję i postępowanie wytłumaczył w wywiadzie dla niemieckiej gazety „DieWelt” następująco: Pięć czynników potrzebnych do długiego i zdrowego życia:żywienie, ćwiczenia, regeneracja, detoksykacja oraz radzenie sobie ze stresem i czerpanie radości z życia.

pogodne starsze małżeństwo

Należy czerpać radość z życia.

Dieta Neera wpływa na długość i jakość życia

 

Co zaś tyczy się diety oczyszczającej Neera, starsze osoby mogą z dużym entuzjazmem podchodzić do dłuższych diet postnych, nie czując zmęczenia oraz osiągając dobre rezultaty. Energia dostarczana do organizmu w trakcie diety bez problemu starcza na wykonywanie czynności dnia codziennego czy nawet lekkich prac lub ćwiczeń.

By życie było nie tylko długie, ale również wartościowe, należy robić coś dla siebie. Nie tylko mięśnie potrzebują stymulacji i regeneracji – cały organizm działa lepiej, kiedy odpowiednio dużo się ruszamy i odpowiednio długo odpoczywamy. Unikanie nadwagi i wiążących się z nią czynników ryzyka i chorób jest jednym z istotnych warunków długiego, zdrowego i szczęśliwego życia.