Czym jest odżywianie wewnętrzne organizmu?

Ludzki organizm potrafi dokonywać niesamowitych rzeczy. Ile razy głośno było o osobach, które wyzdrowiały w niewytłumaczalny sposób, obudziły się po wielomiesięcznej śpiączce czy potrafiły przeżyć tygodnie bez pożywienia. A czy wiesz, że jeden z tych niezwykłych stanów możesz osiągnąć celowo i świadomie? Mowa tu o odżywianiu wewnętrznym (endogennym) organizmu.

Odżywianie wewnętrzne organizmu to proces, w którym komórki trawią swoje obumarłe lub uszkodzone elementy, żeby uzyskać z nich maksymalną ilość zdrowego budulca nadającego się do odbudowy. Jest to zatem bardzo skuteczny, ukształtowany ewolucyjnie mechanizm samouzdrawiania Twojego ciała. Warunkiem koniecznym do przejścia w stan odżywiania wewnętrznego jest utrzymywanie niskokalorycznej (około 800kcal), ale możliwie bogatej w wartości odżywcze diety.

Chociaż na co dzień organizm jest przyzwyczajony do najadania się do syta, jesteśmy genetycznie i kulturowo przygotowani do okresów niedoboru pożywienia (polowania ludów prehistorycznych, religijne posty ascetów). Nie powinniśmy obawiać się zatem uczucia głodu, które występuje podczas diet oczyszczających. To znak, że ciało oraz umysł są w pożądanej przez nas fazie odżywiania wewnętrznego.

Aby nie narażać organizmu na niepotrzebny stres zaleca się przygotowanie fizyczne i psychiczne przed przystąpieniem takiego oczyszczania. Można to zrobić na przykład poprzez ograniczenie ilości spożywanego pokarmu (szczególnie mięsa) na kilka dni przed rozpoczęciem oczyszczania. Dzięki temu żołądek przyzwyczai się do mniejszej ilości dostarczanego pożywienia, a przejście na płynna dietę będzie prostsze.

Napój Neera umożliwia bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie takiej diety. Dzięki naszemu syropowi oraz udostępnianym przez nas materiałom możesz przygotować się do detoksu, przejść jego proces, jak również wyjść bez konsekwencji.

Jakich efektów możemy oczekiwać po takim detoksie? Przy diecie oczyszczającej trwającej 7-10 dni można zauważyć utratę wagi (wynikającą z pozbycia się złogów z jelit oraz utylizacji starych, zniszczonych komórek – w tym tłuszczowych). Efekty, jakie przychodzą po takiego rodzaju oczyszczaniu to głębszy, lepszej jakości sen, przyspieszony metabolizm, większa ilość energii, lepsza cera i skóra (mniej wyprysków, podrażnień, a nawet zmniejszony cellulit). Sporo osób deklaruję, że wytrwanie w poście przyczyniło się również do ich lepszej samooceny, silniejszej woli lub odzyskaniu wewnętrznej harmonii. Podczas przeprowadzania detoksu mogą pojawić się efekty uboczne – bóle głowy, osłabienie, zwiększona potliwość czy rozdrażnienie, ale warto uporać się tymi niedogodnościami na rzecz efektów, jakie można osiągnąć.

Oczyszczanie organizmu poprzez przejście w stan odżywiania wewnętrznego to stosunkowo prosty sposób na odzyskanie życiowej równowagi. Taka dieta oczyszczająca może okazać się tym czego potrzebujesz, jeśli na co dzień brakuje Ci energii, miewasz bóle brzucha, problemy skórne lub wahania wagi. Wypróbuj dietę Neera i na własnej skórze doświadcz efektów, jakie deklarują osoby, które przeszły proces odżywiania wewnętrznego organizmu!