Usuwanie toksyn z organizmu

Usuwanie toksyn z organizmu to działanie niezbędne w realiach dzisiejszego świata. Twój organizm jest zatruwany zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, przez niezdrowe jedzenie, zanieczyszczone powietrze, nieaktywny tryb życia, nałogi i stres. Pozbycie się tych trucizn z organizmu może wydawać się zadaniem niezwykle trudnym, jednak z wielu względów warto się na nie zdecydować. Zwłaszcza, że możesz wspomóc swoje ciało podczas postu odżywczym syropem Neera, który dostarczy Ci wszystkiego, co niezbędne, aby dni głodówki nie wyniszczyły Twojego organizmu, a wręcz przeciwnie, wzmocniły go i oczyściły.

Spis treści:
Dlaczego warto?
Jak przebiega post?
Co można spożywać na diecie oczyszczającej?
Jakich objawów można się spodziewać?
Jak przygotować organizm do zmian?
Oczekiwane rezultaty

Dlaczego warto przeprowadzić proces usuwania toksyn z organizmu?

Usuwanie toksyn z jest niezbędne do utrzymania prawidłowej równowagi organizmu oraz uwolnienia i utrzymania wysokiego poziomu energii. Szczególnie teraz, gdy życie zawodowe często narzuca Ci bardzo intensywne tempo, powinieneś zadbać o stan Twojego ciała i duszy. Właśnie dlatego warto, abyś rozpoczął dietę Neera. Dowiedz się o nie więcej!

Kiedy zacząć?

Najlepszy czas do rozpoczęcia procesu oczyszczającego Twój organizm z zatruwających go substancji to wiosna i jesień. Zanieczyszczenia mogą pojawić się zarówno w tym, co jesz, jak i z powietrza, którym oddychasz. Otaczają Cię każdego dnia – sam widzisz, jak trudno jest się ich ustrzec. Stosowanie diety oczyszczającej jest więc ratunkiem dla Twojego lepszego samopoczucia.

Dlaczego warto?

Co więcej, na stan Twojego organizmu wpływa także nieustanny pośpiech, wzmożony i długotrwały stres, a także niska świadomość Twoich potrzeb lub zupełnie ignorowanie ich, mała ilość wolnego czasu poświęcanego tylko sobie, ale też źle skomponowana dieta czy brak ruchu. Zastanów się, czy taki model życia nie jest toksyczny? Nic dziwnego, że brakuje w nim zdrowego balansu, a organizm staje się coraz słabszy – wyglądasz i czujesz się znacznie gorzej. Trudne relacje z ludźmi z Twojego otoczenia lub negatywne emocje tylko wzmacniają ten stan. Zastanawiasz się, jak się od niego uwolnić? Niezawodną pomocą będzie odpowiednia dieta.

Jak zacząć?

Twój umysł wymaga regeneracji oraz relaksu, by mózg pracował wydajnie. Organizm potrzebuje detoksykacji. Jak ją przeprowadzić? Kluczowym elementem większości diet oczyszczających organizm są głodówki. Obecnie standardem jest stosowanie ich w celu usuwania zanieczyszczeń zalegających w ciele. Krótkie głodówki mają zbawienne działanie: pozwalają odpocząć nieustannie pracującemu układowi trawiennemu, a zaoszczędzoną w ten sposób energię organizm może wykorzystać na usuwanie toksyn. Podczas głodówek ustrój zmuszony jest korzystać ze zgromadzonych zapasów tłuszczów, co pozwala obniżyć wagę oraz usunąć skumulowane w nich toksyny. Niepożądane substancje, które towarzyszą Ci w codziennym życiu, zaburzają właściwości samooczyszczające Twojego organizmu. Uwolnij się od nich. Pomożemy Ci to zrobić krok po kroku.

Płaski brzuch kobiety

Na czym polega usuwanie toksyn z organizmu za pomocą naszej diety? Wyjaśniamy krok po kroku

Dieta, dzięki której możesz usunąć toksyny z organizmu, nie polega na całkowitej głodówce. W trakcie postu, który w zależności od wariantu diety powinien trwać od 1 do 10 dni, należy bowiem dostarczyć organizmowi niezbędnych soli mineralnych zawartych choćby w syropie Neera, a także bardzo dużych ilości wody wspierającej usuwanie niepożądanych substancji. Podstawą takiej diety jest pozbawienie układu pokarmowego pokarmów stałych. Dzięki temu żołądek, jelita i inne organy wewnętrzne odpowiedzialne za trawienie białek, cukrów czy tłuszczy mają szansę odpocząć, a ciało przechodzi w stan odżywiania wewnętrznego, które opiera się na autolizie aminokwasów ze zmęczonych lub zniszczonych komórek. W taki sposób stare komórki mogą zostać zużyte i wydalone, a na ich miejsce wytwarzane są nowe komórki. Dieta nie powinna być stosowana w celu utraty zbędnych kilogramów, chociaż jednym z efektów pozbawienia organizmu pokarmów stałych jest też spadek wagi.

Co można spożywać na diecie oczyszczającej?

Podstawą diety oczyszczającej z toksyn jest odstawienie pokarmów stałych. Należy zapomnieć o wszelkich produktach bogatych w białko, cukry i tłuszcze, a także o używkach w postaci kawy czy herbaty. Zamiast nich przygotowuj uzupełniający minerały napój z wody oraz syropu Neera, świeżo wyciśniętego soku z cytryny i pieprzu cayenne. Latem pij go w wersji schłodzonej, a zimą gorącej. W ciągu dnia powinieneś wypić od 6 do 10 szklanek takiego płynu, aby uniknąć silnego zmęczenia oraz bólu głowy. Dodatkowo możesz spożywać nieograniczone ilości zwykłej wody oraz herbat ziołowych, na przykład ze skrzypu polnego, fiołka trójbarwnego, mniszka lekarskiego i mięty pieprzowej. Ponadto w przypadku odczuwania silnego głodu zaleca się picie soków ze świeżo wyciśniętych owoców cytrusowych. Należy unikać kawy oraz herbaty, jednak dopuszcza się wypicie filiżanki takiego naparu w przypadku wyjątkowego zmęczenia.

Jakie mogą być objawy usuwanie toksyn z organizmu i jak się do tego przygotować?

Zanim przystąpisz do usuwania toksyn z organizmu, zapoznaj się z możliwymi objawami i odpowiednio przygotuj swój organizm do całego procesu. Podczas diety należy uważać przede wszystkim na odwodnienie organizmu, które może skutkować osłabieniem oraz bólami głowy, zwłaszcza w pierwszych dniach postu. Jeśli planujesz przeprowadzić cały proces trwający 10 dni, powinieneś przygotować się na odczuwanie znużenia i zmęczenia przez pierwsze dni. W drugiej połowie będziesz jednak zaskoczony tym, jak lekko i świeżo będzie czuł się Twój organizm. Przez dwa dni pij bardzo duże ilości wody oraz napoju Neera, dzięki któremu zneutralizujesz nieprzyjemne objawy i usprawnisz wydalanie toksyn. W dniu 3. i 4. część z nich trafi do krwiobiegu, przez co nadal możesz czuć się pozbawiony energii. Te dni to czas, kiedy najsilniej zapragniesz się wycofać i zrezygnować z oczyszczania. Postaraj się jednak unikać kawy i herbaty, a głód zaspokajać świeżymi sokami z owoców cytrusowych. Po około 5 dniach cały proces zacznie dawać odczuwalne efekty. Będziesz czuł się lekko i świeżo. Zaskoczy Cię także nagły przypływ energii.

Przed i po diecie. Jak przygotować organizm do zmian?

Nagła głodówka to duży szok dla organizmu. Aby ograniczyć niekorzystne efekty w postaci silnego osłabienia, znużenia oraz bólów głowy, warto przed rozpoczęciem diety stopniowo ograniczać ilość spożywanych pokarmów. Początkowo wyeliminuj produkty o wysokim i średnim indeksie glikemicznym, takie jak mąka czy słodycze. Postaraj się także przyjmować coraz mniej kawy, czarnej herbaty oraz alkoholu. Zamiast nich wzbogać swoją dietę o naturalne produkty z dużą zawartością witamin, minerałów oraz błonnika. Spożywaj jak najwięcej warzyw oraz owoców, a także dodatkowych artykułów spożywczych o właściwościach naturalnie detoksykujących, na przykład siemienia lnianego, orzechów, nasion, zielonej herbaty, jagód czy soku z aloesu. Warto także wprowadzić do codziennego odżywiania żywność sfermentowaną, czyli kiszoną kapustę, jogurty czy kefiry, które wpływają korzystnie na mikroflorę jelitową.

Z kolei po przeprowadzonej głodówce wypoczęty układ pokarmowy należy stopniowo przyzwyczaić do stałych pokarmów. Trwa to około 2-3 dni. W tym czasie zaleca się picie świeżo wyciśniętych soków owocowych i warzywnych, a następnie jedzenie owoców oraz gotowanych i surowych warzyw. W dalszej kolejności do jadłospisu wprowadzaj lekkostrawne produkty zbożowe. Pomoże Ci w tym na przykład kasza jaglana czy gryczana, a także nasiona i orzechy.

Oczekiwane rezultaty

Do przeprowadzenia postu powinny zmotywować Cię takie objawy jak ciągłe przemęczenie, brak koncentracji, osłabienie organizmu, częste zachorowania, problemy z układem trawiennym, czyli zaparcia i wzdęcia, a także brak energii i zła kondycja skóry. Podczas usuwania toksyn zarówno poprzez układ wydalniczy, jak i całą powierzchnię skóry możesz doświadczyć takich objawów jak wzmożona potliwość, wypryski czy nieprzyjemny zapach moczu, które wskazują na to, że proces przebiega całkowicie prawidłowo. Jest to konieczny etap, który prowadzi do znacznej poprawy stanu całego ciała. Dieta oczyszczająca wspomagana syropem Neera pozwoli Ci:

  • pozbyć się toksyn,
  • zredukować zbędne kilogramy,
  • zredukować cellulit i ujędrnić skórę,
  • usprawnić przemianę materii,
  • zwiększyć witalność i ilość energii,
  • poprawić krążenie krwi,
  • zwiększyć odporność,
  • zmniejszyć uczucie uzależnienia od używek,
  • wzmocnić koncentrację.

Skuteczne usuwanie toksyn z organizmu nie musi być drogą przez mękę, jeśli zadbasz o odpowiednie wsparcie dla swojego organizmu, który samodzielnie pozbywa się niepożądanych substancji, kiedy nie dostarczasz mu pokarmów stałych. Podaruj sobie odświeżenie, poczuj się lekko i energetycznie. Odzyskaj czystość umysłu i dobre samopoczucie. Stosując syrop Neera podczas 10-dniowego postu, możesz być spokojny o dobry stan swojego organizmu oraz doskonałe rezultaty.