Post kluczem do długowieczności

Członkowie tego plemienia nie słyszeli o chorobach, z którymi zmaga się zachodnia cywilizacja. Praktycznie nie wiedzą, co to rak, otyłość czy wysokie ciśnienie. Mowa o ludności zamieszkującej Dolinę Hunza w Pakistanie. Jest to plemię, które powinno być wzorem dla nas jak żyć i w jakim kierunku powinniśmy iść, jeżeli naprawdę zależy nam na prawdziwym rozwoju w zdrowym kierunku.

Hunzowie żyją w dobrej formie, aż 140 lat i nawet 90-letni mężczyźni mają dzieci.          Hunza_Valley            images

Sekretem tego plemienia jest… post, który trwa zwykle kilka dni lub klika tygodni, najczęściej ma miejsce wiosną. Naukowcy twierdzą, że kilkutygodniowy post jest bardzo dobry dla organizmu, bo pomaga mu się „zresetować”. Lud Hunza zaczyna pościć od najmłodszych lat. Dzięki temu przyzwyczaja się do takiego trybu życia.

Przyglądając się diecie tego ludu, można stwierdzić, że ich jadłospis nie jest szczególnie wybitny czy odkrywczy. Właściwie nie różni się od tego, co od dawna zalecają lekarze: nie przejadać się, spożywać duże ilości owoców i warzyw, pić sporo wody i uprawiać sport. Problemem zachodniej cywilizacji jest jednak to, że nie potrafimy się dostosować do tych kilku prostych rad.

Wykonują swą codzienną pracę bez napięć, stresów i nerwowości.   1217766449_d5d8bc461f_b-640x359
W Hunzie nie ma zachłanności, zawiści ani fałszu, który zatruwa myśli serca.                                                                                 

Ponadto twierdzą, że w życiu człowieka istnieje ścisły związek między witalnością a zachowywaniem dobrej kondycji fizycznej i zachowywaniem zasad moralnych i duchowych.

Hunzowie są przekonani, że człowiek jest lustrzanym odbiciem swoich myśli.
Wypracowali też sobie techniki relaksacyjne, które pozwalają odprężyć się i odpoczą
ć, nawet w ciągu kilku minut. Dzięki temu mogą cieszyć się żywotnością i wykonywać ciężką nawet pracę bez oznak zmęczenia.

    p (317)                               hunza_apricot

Copyright © 2015 – neera.pl

projekt: Anna Kallas Studio / wykonanie: noveo interactive / OK interactive