Oczyszczanie organizmu z toksyn: 5 sposobów na detoks wg Elle

thumb_900x0_10Link do całego artykułu na www.elle.pl :

http://www.elle.pl/uroda/artykul/oczyszczanie-organizmu-z-toksyn-5-najlepszych-sposobow-na-de-1?page=2

 

Jak oczyścić organizm z toksyn? Poznaj 5 naturalnych i bezpiecznych diet przywracających równowagę w ciele

2. Detoks cytrynowy – dieta oczyszczająca Neera

Szukasz diety, która przywróci równowagę zarówno w Twoim ciele, jak i umyśle? Detoks cytrynowy uwielbiają modelki, znają go i praktykują gwiazdy Hollywood. Jest prosty i przyjemny w przeprowadzeniu, dodatkowo w bezpieczny sposób pozwala zgubić zbędne kilogramy. Wszystko za sprawą czterech składników – soku z cytryny, ciepłej wody, tropikalnej melasy i szczypty imbiru lub pieprzu cayenne. Witamina C zawarta w cytrusach pozwala odkwasić i oczyścić organizm, mieszanka syropu klonowego i palmowego MadalBal pobudza i dodaje energii w trakcie detoksu bez stałych pokarmów, a ostrzejsze przyprawy przyśpieszają metabolizm. Zależnie od tego jakich pragniesz efektów, wybierasz wariant diety odpowiedniej dla siebie. Najskuteczniejsza jest opcja 10-dniowa, po której poczujesz się jak nowo narodzona.

Przebieg oczyszczania: Na kilka dni przed przystąpieniem do detoksu cytrynowego wyklucz z menu wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego – to one w głównej mierze zakwaszają organizm. Staraj się jeść lekko i roślinie, niech Twoje posiłki obfitują w jak najmniej przetworzone owoce i warzywa. W przeddzień diety przygotuj swój układ trawienny na zmianę, spożywając koktajle i lekkie zupy. W początkowej fazie od trzeciego do piątego dnia, może boleć Cię głowa w efekcie silnego oczyszczania. Ogranicz w tym czasie do minimum uprawiany sport, pozwalając sobie np. na spacery lub krótką sesję jogi. Nie nadwyrężaj ciała i spróbuj nie narażać go na stres. W drugiej połowie diety poczujesz się pełna energii i chęci do życia. Zaczniesz lepiej postrzegać samą siebie, Twój organizm stanie się odporniejszy, a waga naturalnie spadnie w dół. Po zakończeniu detoksu nie spojrzysz już na fast foody i inne wysokoprzetworzone przekąski – Twój organizm sam podpowie Ci, co jest dla Ciebie dobre i zdrowe, chętniej będziesz sięgać po naturalne produkty i pełne witamin owoce i warzywa. Zacznij stopniowo powracać do pełnowartościowych posiłków, przez pierwsze dni przyjmując je w płynie w postaci soków, przecierów i zup.

Efekty: Oczyszczona i odżywiona skóra całego ciała, pozbycie się stanów zapalnych, wzmocnienie odporności, niższa waga bez efektu jo-jo i pozytywne, pełne energii nastawienie do życia.
Zapisz