Pytania

JAK ZAPEWNIĆ SKUTECZNĄ ELIMINACJĘ W CZASIE KURACJI NEERA?

Aby zapewnić sukces kuracji, konieczna jest skuteczna eliminacja. Eliminacja to usuwanie substancji toksycznych z komórek i ich wydalanie. Im lepsza eliminacja, tym lepsze rezultaty. Jeżeli odpady nie będą stale usuwane, zostaną z powrotem wchłonięte.

Pij dużo wody poza napojem Neera. Będziesz często odwiedzać toaletę, ale pamiętaj, dajesz swojemu ciału wewnetrzną kąpiel. Wypłukujesz z niego wszystkie szkodliwe, chorobotwórcze substancje.

W celu oczyszczenia jelit pij raz dziennie łagodną herbatę przeczyszczającą lub roztwór soli gorzkiej (dostępna w aptekach lub w naszym sklepie) – 1 łyżeczka na szklankę wody.

Można zastosować lewatywy (dla odważnych!), lewatywy wzmacniają efekt kuracji, przyspieszają pojawienie się jej dobroczynnych efektów. Jednorazowy wlewnik do lewatyw można kupić w sklepach medycznych lub zamówić telefonicznie kontaktując się z naszym biurem (koszt wlewnika 5 zł.)


CZY KURACJA NEERA ODCHUDZA?

Kuracja Neera została stworzona w Szwajcarii jako środek odchudzający i oczyszczający. Szybko zyskała zwolenników, ponieważ okazała się wysoce skuteczna. Dla każdego, kto poważnie myśli o unormowaniu swojej wagi, kuracja ta jest długo oczekiwanym darem: prostym, przyjemnym, sprawdzonym, a przede wszystkim zdrowym i naturalnym.

Badania wykazały, że 70% osób, które zastosowały kurację, straciło od 4 do 7 kg w 10 dni, a pozostałe 30 % od 3 do 5 kg. W czasie kuracji organizm powraca do swojego pierwotnego, naturalnego stanu harmonii i pozbywa się nadwagi nie naruszając zdrowych komórek. Większa część utraconej wagi to komórki tłuszczowe, w których zalega nejwięcej toksyn.

Zaletą kuracji Neera jest to, że utracona waga najczęściej nie powraca. Dzieje się tak z dwóch podstawowych przyczyn.

Po pierwsze: w przeciwieństwie do większości diet odchudzających, waga utracona w kuracji Neera nie jest wagą wody. Większość diet obiecujących rewelacyjną i drastyczną utratę wagi, np. 5 kg w 2 dni, to diety, które wymuszają utratę wody, a ta po skończeniu diety powraca. Waga utracona podczas kuracji Neera pochodzi w większości z tłuszczu i starych, niezdrowych komórek. A to jest prawdziwe odchudzenie.

Po drugie: osoby, które ukończyły kurację Neera czują się doskonale i mają lepsze nastawienie psychiczne do jedzenia. W naturalny sposób wybierają lekkie i zdrowe pokarmy i z chęcią dbają o zdrowie.


DLACZEGO NIE SPOŻYWAMY POKARMÓW STAŁYCH?

Niektórzy martwią się na myśl o nie jedzeniu żadnych stałych pokarmów, ale ich obawy są bezpodstawne. Proponowana tutaj kuracja Neera nie jest głodówką. Prawdziwa głodówka to nie jedzenie jakiegokolwiek pokarmu, natomiast napój Neera jest pokarmem płynnym, odżywczym i energetyzującym.

Bardzo ważne jest nie obciążanie organizmu żadnym pokarmem stałym podczas kuracji Neera, ponieważ hamuje to proces oczyszczania i zmniejsza jego efektywność.

Na przestrzeni wieków doświadczenie pokazało, że okresowe powstrzymanie się od spożywania stałych pokarmów jest błogosławieństwem dla całego organizmu, najlepszą inwestycją w poprawę zdrowia i przedłużenie życia.


CZY ĆWICZYĆ W CZASIE KURACJI NEERA?

Delikatne ćwiczenia przyspieszają oczyszczanie. Jeśli uprawiasz jakiś sport, to w czasie kuracji Neera nie forsuj ciała. Sportowcy mogą doświadczyć spadku energii, więc zaleca się zmniejszenie intensywności ćwiczeń o 60-70% na czas kuracji Neera.

Unikaj forsownych ćwiczeń, intensywny wysiłek może spowodować reabsorbowanie toksyn w miejsce ich eliminacji. Kiedy wykonujemy bardzo intensywny wysiłek, organizm korzysta z dodatkowych rezerw energii białka i tłuszczu. Jest to żmudny proces, zmuszający organizm do porzucenia czynności oczyszczających i w połączeniu z wydzielaniem się kwasu mlekowego, tylko zwiększa ilość toksyn.

Jednak delikatne ćwiczenia bardzo wspierają eliminację odpadów. Kluczem jest znalezienie równowagi między aktywnością a odpoczynkiem. Odpoczynek jest konieczny podczas kuracji – kiedy odpoczywamy, ciało wykonuje swoje zadania.

Kuracja Neera jest mądrą inwestycją dla każdego sportowca. Po kuracji wraca on do intensywnych ćwiczeń z odnowionym wigorem i entuzjazmem. Ciało funkcjonuje znacznie lepiej, gdy jest pozbawione toksyn, zwiększony zostaje poziom energii oraz wzrasta wytrzymałość.


CO PO KURACJI NEERA?

Ponieważ układ pokarmowy odpoczywał przez 10 dni lub dłużej, trzeba go teraz potraktować z ostrożnością. Największym błędem jest zacząć jeść za dużo i zbyt wcześnie. Zaplanuj stopniowy powrót do normalnego odżywiania, trwający 2 – 3 dni. Pierwszego dnia pij świeżo wyciśnięte soki, wieczorem zjedz przetartą warzywną zupę. Drugiego i trzeciego dnia możesz już jeść sałatki i gotowane warzywa np. z ryżem. Od czwartego dnia możesz jeść normalne posiłki.

Jeśli twoja kuracja trwała tylko 5 dni, to już drugiego dnia twój przewód pokarmowy będzie gotowy na normalne odżywianie. Wsłuchaj się w swoje ciało, a ono samo podpowie ci kiedy zacząć normalnie jeść – każdy z nas jest inny.


KIEDY MOŻNA POWTÓRZYĆ KURACJĘ NEERA?

Polecamy stosowanie Kuracji Neera przynajmniej dwa razy w roku. Kurację 7-dniową można powtórzyć po 3 tygodniach, 10-dniową po miesiącu. Wiele osób odnosi tak wspaniałe rezultaty, że stosują kurację regularnie.


CHOROBA A OCZYSZCZENIE

Istota doskonałości tkwi w naszym wnętrzu. Tak jak kwiat rozwija się z pączka, tak my rozwijamy się od wewnątrz.

Obecnie wydaje się, że straciliśmy wiarę w cudowne siły samouzdrawiające naszego ciała i szukamy lekarstwa na chorobę nie w usuwaniu jej przyczyn, lecz w przyjmowaniu lekarstw i substancji chemicznych. Często te specyfiki tylko tłumią objawy choroby, nie atakując źródła problemu. W rezultacie następuje zepchnięcie choroby jeszcze głębiej do naszego systemu, co przejawia się powtórnym pojawieniem się choroby w późniejszym czasie, w tej samej lub w innej formie, w tej samej lub w innej części ciała.


NIEKTÓRE OBJAWY OCZYSZCZANIA

Doświadczenie pewnego dyskomfortu podczas kuracji jest rzeczą naturalną. Gdy wyzwalają się toksyny, zanim zostaną wyeliminowane, trafiają do krwi. To może powodować: lekkie zawroty i bóle głowy, lekkie zmęczenie i osłabienie.

Traktuj te objawy jako pozytywny znak, że kuracja Neera działa. Nie poddawaj się! Około czwartego dnia następuje przełomowy moment. Wtedy połowa procesu jest już za nami (wyzwalanie się toksyn), ale najważniejsze korzyści jeszcze się nie pojawiły.

Należy przygotować się na dodatkowy odpoczynek. Te nieprzyjemne objawy są przejściowe, zwykle trwają dzień lub dwa. Gdy toksyny są wyeliminowane, ciało odzyskuje siłę i witalność.

Niektóre chroniczne choroby skóry mogą przejściowo pogorszyć się we wstępnej fazie kuracji. Skóra jest największym organem naszego ciała i to przez nią eliminowane są szkodliwe odpady. Kiedy nastąpi ich eliminacja, skóra będzie zdrowsza niż kiedykolwiek przedtem. W drugiej połowie kuracji Neera cały organizm wraca do zdrowia, zaczynamy czuć się coraz lepiej i lżej, mamy jaśniejszy umysł, więcej energii, potrzebujemy mniej snu. Chudniemy, czujemy się i wyglądamy młodziej.

Kuracja Neera nie została stworzona, aby leczyć specyficzne choroby, lecz by pomóc usunąć źródło choroby, poprzez oczyszczenie nagromadzonych toksyn i śluzu. Kuracja pomaga w leczeniu chronicznych przeziębień i infekcji, wspiera układ odpornościowy, chroniąc przed potencjalnymi przypadłościami. Jeśli już jesteś chory i masz bardzo mało energii, powinieneś skonsultować się z lekarzem, zanim przeprowadzisz kurację. W niektórych przypadkach zaleca się zastosowanie kuracji tylko przez 2 – 3 dni, przedłużając ją w późniejszym czasie, po powrocie do sił.


CZY MOGĘ BRAĆ LEKARSTWA W CZASIE KURACJI NEERA?

Jeśli są to lekarstwa, które powinny być przyjmowane wraz z posiłkami (mogące podrażniać żołądek) to najlepiej zastosować tzw. wersję hiszpańską kuracji, w której możemy spożywać posiłki. W przeciwnym razie można w czasie kuracji przyjmować leki popijając dużą ilością płynów. Jednka każdą decyzję odnośnie leków i kuracji Neera trzeba koniecznie skonsultować z lekarzem prowadzącym.


CZY WAGA UTRACONA PODCZAS KURACJI NEERA POWRÓCI?

W większości przypadków waga nie powraca. W przeciwieństwie do wielu innych diet, gdzie utacona waga jest wagą wody, waga utracona podczas kuracji Neera pochodzi ze zniszczonych komórek i tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, jedną z wielkich korzyści kuracji Neera jest to, że osoby po jej przeprowadzeniu zrywają z uzależnieniem od “tuczącego, szkodliwego” pożywienia. Jak wiemy, spożywanie pokarmów, które nie są dla nas dobre, jest powodem większości przypadków nadwagi. “Fast foody”, żywność przetworzona, zawierająca biały cukier i duże ilości węglowodanów, powoduje znaczny przyrost wagi. Od wielu z tych pokarmów stajemy się uzależnieni, ponieważ dominują w diecie naszego społeczeństwa. Wypełniają półki supermarketów i sklepów spożywczych. Badania wykazały, że diety bogate w biały cukier i przetworzone węglowodany są uzależniające. Dosłownie głodni jesteśmy słodyczy, ciastek, tłuszczu itp.

Kiedy przeprowadzamy kurację oczyszczającą Neera, organizm pokonuje uzależnienie pozwalając sobie na odpoczynek od tych niezdrowych pokarmów. Trzeciego lub czwartego dnia programu zaczynamy się czuć bardzo dobrze, mamy dużo pozytywnej energii, odczuwamy wewnętrzny spokój, ponieważ pozbywamy się szkodliwych odpadów. Kiedy w końcu ukończymy program z kuracją Neera, nie wracamy do starych nawyków, ponieważ czujemy się tak dobrze, że sama myśl o jedzeniu ciężkich pokarmów jest odpychająca. Zaczynamy być wrażliwi na „głos ciała” i czujemy, że organizm faktycznie wzbrania się od szkodliwych pokarmów, w naturalny sposób dążąc do zdrowia. Ciało dosłownie przemawia do nas: “Nie chcę tego jeść.”

Osoby przeprowadzające kurację Neera często po kuracji zaczynają nowe życie, oparte na lepszej diecie i zdrowym stylu życia. Kuracja Neera oczyszcza nasz organizm. Wracamy do idealnej wagi i czujemy się tak doskonale, że z zapałem zmieniamy stare przyzwyczajenia na nowy, zdrowy styl życia. Stale otrzymujemy listy od osób, które potwierdzają to zjawisko.


CZY JEST BEZPIECZNIE PRZEPROWADZIĆ PROGRAM JEŚLI MAM NIEDOWAGĘ?

Tak, w większości przypadków, ale nie zaleca się długiej kuracji. Wiele osób cierpi na niedowagę albo dlatego, że organizm nie otrzymuje koniecznych substancji odżywczych, które powinny znajdować się w ich diecie, albo dlatego, że toksyczność organizmu nie pozwala na przyswajanie tych substancji. W czasie kuracji Neera osoby te utracą wagę, ale nie będzie ona pochodziła ze zdrowej tkanki, lecz chorej, uszkodzonej lub starej oraz ze śluzu. Po kuracji Neera organizm funkcjonuje lepiej, więc osoby te zwykle osiągają prawidłową wagę – organizm pozbawiony toksyn zaczyna przyswajać potrzebne substancje.


CZY MOGĘ STOSOWAĆ KURACJĘ NEERA JEŚLI BIORĘ TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE?

Tak. Kuracja Neera nie ma wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych.


CZY MUSZĘ PIĆ SŁONĄ WODĘ?

Nie. Słona woda jest świetnym środkiem przeczyszczającym, ale wiele osób nie lubi jej smaku. Zamiast słonej wody możesz wypić herbatkę ziołową o działaniu przeczyszczającym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich herbat. Niektóre są słabsze, niektóre silniejsze. Te o silniejszym działaniu mogą wywoływać skurcze jelit. Najlepiej zaopatrzyć się w herbatę o delikatnym działaniu.


CZY MOGĘ PRZEPROWADZIĆ PROGRAM KURACJI NEERA JEŚLI MAM WRZODY ŻOŁĄDKA?

Program kuracji Neera został stworzony przez Stanleya Burroughsa właśnie w celu wyleczenia pacjenta z wrzodami żołądka. Cytujemy fragment książki Stanleya Burroughsa „Mistrz Oczyszczania”, w którym mówi o leczeniu wrzodów. Jednak taką decyzję należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.


CZY MOGĘ JEŚĆ STAŁY POKARM W CZASIE KURACJI NEERA?

Kuracja Neera jest kuracją oczyszczającą, polegającą na kilkudniowej przerwie w trawieniu pokarmu i jego wydalaniu. Dlatego ważne jest nie jedzenie żadnego stałego pokarmu w czasie kuracji. Przyjmujemy płynny, odżywczy pokarm o pysznym, słodkim i satysfakcjonującym smaku. Kiedy tylko odczuwasz głód, sięgnij po szklankę napoju Neera.

Można jednak przeprowadzić wersję hiszpańską kuracji.W takim przypadku napój Neera pijemy zamiast 1 posiłku dziennie – śniadania lub kolacji. Jednak w tym czasie nie należy spożywać słodyczy, produktów smażonych, nabiału, produktów z białej mąki, kawy, alkoholu, czerwonego mięsa. Taka kuracja trwa kilka tygodni, oczyszcza łagodnie i stopniowo.


CZY MOGĘ PIĆ COŚ POZA NAPOJEM NEERA?

Jeśli czujesz taką potrzebę, raz lub dwa razy dziennie możesz wypić ziołową herbatę lub świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy lub grejfruta. Polecamy herbatę miętową, z pokrzywy, szałwi, z dzikiej róży, rumiankową lub po prostu ulubioną. Szczególnie mięta pomaga w oczyszczaniu, łagodzi bóle głowy i odświeża podniebienie. Herbaty nie powinny być słodzone, chyba, że odrobiną naturalnego syropu z drzew.


CZY MOGĘ PRZYJMOWAĆ SUPLEMENTY WITAMINOWE LUB MINERALNE W CZASIE KURACJI NEERA?

Zaleca się całkowicie przerwać przyjmowanie witamin i minerałów na czas kuracji Neera. Pamiętajmy, że wszystko, co zjadamy, musi być strawione i wyeliminowane. Jakiekolwiek witaminy czy minerały przyjęte w czasie programu będą obciążeniem dla układu trawiennego, zmuszając organizm do porzucenia funkcji oczyszczających na rzecz trawienia. Jeżeli przyjmujesz suplementy, które przepisał ci lekarz na konkretną chorobę, to możesz je dalej przyjmować w czasie kuracji Neera. Jednak jeśli przyjmujesz je tylko profilaktycznie, zalecamy je odstawić na czas programu, a po nim do nich powrócić.


CZY POWINIENEM KONTYNUOWAĆ BRANIE LEKARSTW W CZASIE KURACJI NEERA?

Kuracja Neera nie zastępuje kuracji zapisanej przez lekarza. Jeśli jednak od dawna bierzesz leki i nie pomagają ci, może warto skonsultować się z lekarzem, który jest przychylny naturalnym metodom leczenia. Oczyszczenie organizmu często likwiduje ogniska chorobowe, których nie są w stanie zlikwidować leki.


CZY MOGĘ ZMIENIĆ PROPORCJE NAPOJU NEERA?

Jeśli odczuwasz wyjątkowo silny głód, jesteś bardzo aktywny fizycznie lub masz bardzo szybką przemianę materii, możesz do szklanki napoju dodać więcej syropu Neera. Eksperymentuj ze smakiem. Niektórzy lubią więcej syropu Neera, niektórzy mniej.


JAK PORZYGOTOWAĆ SŁONĄ WODĘ?

Rozpuść dwie łyżeczki soli morskiej w 1 litrze ciepłej wody. Wypij całość na czczo. Pamiętaj, aby pozostać w pobliżu toalety. W przeciągu pół godziny twój przewód pokarmowy zostanie gruntownie przeczyszczony.


CZY MOGĘ NORMALNIE TRENOWAĆ W CZASIE KURACJI NEERA?

Trenuj, ale z umiarem. Sportowcy doświadczą przejściowego spadku energii, więc zaleca się na czas kuracji Neera zmniejszyć intensywność wysiłku o 60-70%.
Intensywne ćwiczenia mogą spowodować reabsorbcję toksyn w miejsce ich eliminacji. W czasie wysiłku organizm zmuszony jest pobierać energię z rezerw białka i tłuszczu. Jest to proces, który zmusza organizm do porzucenia czynności oczyszczających, a w połączeniu z wydzielaniem się kwasu mlekowego, tylko zwiększa ilość toksyn.

Jednak delikatne ćwiczenia bardzo wspierają eliminację odpadów. Kluczem jest znalezienie równowagi między aktywnością a odpoczynkiem. Odpoczynek jest konieczny podczas programu – kiedy odpoczywamy, ciało wykonuje swoje zadania. Kuracja jest mądrą inwestycją dla każdego sportowca, większość z nich po programie powraca do intensywnych ćwiczeń z odnowionym wigorem i entuzjazmem. Poczujesz, że ciało funkcjonuje znacznie lepiej, gdy jest oczyszczone i doświadczysz wielkiej ilości energii i zwiększonej wytrzymałości.