Sól himalajska – przeczyszczanie jelit

Czyszczenie jelit za pomocą słonej wody działa skuteczniej, niż poranna porcja herbaty ziołowej. Odpowiednia ilość soli sprawia, że woda nie będzie wchłaniana i dokładnie przeczyści jelita. Z reguły woda zostaje wydalona w ciągu godziny (pozostań w pobliżu toalety), a wraz z nią wszystkie złogi z jelit poluzowane herbatą przeczyszczającą z poprzedniego wieczora. Nie spiesz się przeprowadzając swoje pierwsze płukanie – dlatego też zalecamy zacząć kurację od dni wolnych. Jeśli nie masz dość czasu przed pracą lub biegasz z rana zawsze możesz zrobić płukanie po południu, będąc wciąż na czczo. Można robić to codziennie w czasie kuracji lub pić codziennie herbatę przeczyszczającą lub wodę z gorzką solą. Dokładne płukanie jest szczególnie pomocne w pierwszych dniach kuracji i gdy zaczynasz odczuwać skutki uboczne kuracji. Najlepiej by było przeprowadzać zabieg płukania codziennie lub przynajmniej co drugi dzień. Nie przejmuj się zaskakującą zawartością jelit pojawiającą się choćby nawet na końcu długiej kuracji.

Sposób użycia: Wymieszaj 1,5 czubatej łyżeczki soli morskiej lub himalajskiej w 750 ml letniej wody i wypij ją na czczo. 

Uwaga! Jeśli cierpisz na nadciśnienie nie płucz jelit słoną wodą!

Porada:

Możliwe jest, że nie za pierwszym razem trafisz na ilość soli odpowiednią dla ciebie. Jeśli nie masz pewności co do proporcji, to dodaj na początek trochę więcej soli i w razie potrzeby popij herbatą lub napojem Neera. Powinno to rozrzedzić trochę mieszaninę, jeśli była zbyt mocna. Nawet, jeśli trochę wody zostanie wchłonięte przez jelita, nie przejmuj się: wkrótce zostanie ona wydalona. Do następnego ranka będzie się jednak odkładać w organizmie, co wpłynie na twoją wagę. Niech cię to nie zniechęca!