Sól himalajska – przeczyszczanie jelit

Oczyszczanie jelit pozwoli Ci pozwoli Ci pozbyć się złogów oraz toksyn zalegających w Twoim organizmie oraz obciążających układ pokarmowy. Mogą mieć one negatywny wpływ na Twoje samopoczucie, dlatego warto, abyś zastosował kurację przeczyszczającą. Odpowiednie okaże się zastosowanie wody z solą himalajską lub kłodawską – to dobry sposób na naturalne oczyszczenie jelit, działający skuteczniej niż  porcja herbaty ziołowej.

Jak postępować w trakcie procesu oczyszczającego? Odpowiednia ilość soli sprawia, że woda nie będzie wchłaniana przez organizm, dzięki czemu dokładnie przeczyści jelita. Z reguły woda zostaje wydalona w ciągu godziny, a wraz z nią  złogi z jelit – w tym czasie powinieneś pozostać w pobliżu toalety.

Dla niektórych osób taka kuracja może okazać się zbyt nieprzyjemnym sposobem na oczyszczenie jelit z zalegających w nim substancji.  Słona woda jest niezwykle niesmaczna, dlatego przed rozpoczęciem procesu oczyszczania upewnij się, że jesteś w stanie ją wypić – może ona wywołać nawet odruch wymiotny, dlatego z pewnością nie jest to sposób dla każdego.

Jeśli jesteś osobą, która nie toleruje słonego smaku takiej płukanki, spróbuj oczyszczania jelit gorzką solą – aby nie uczuć jej goryczy możesz dodać ją do szklanki wody z syropem. W przypadku zastosowania tego rodzaju przeczyszczania na efekt będziesz musiał poczekać kilka godzin.

Sposób użycia: Wymieszaj 1,5 czubatej łyżeczki soli morskiej lub himalajskiej w 750 ml letniej wody i wypij ją na czczo.

Uwaga! Jeśli cierpisz na nadciśnienie nie płucz jelit słoną wodą!