Oczyszczanie jelit, herbaty ziołowe, sole, lewatywy

Oczyszczanie jelit jest czynnikiem idealnego postu zdrowotnego.

Co dzieje się z układem trawiennym, gdy przyjmuje się jedynie płyny przez kilka dni? Nie ma on nic do zrobienia i zaczyna „hibernować”. Jest to dobra rzecz, gdyż na co dzień zużywamy wiele energii na trawienie i wydalanie. W trakcie kuracji ciało może wykorzystać tę energię na regenerację i samoodnowę. Z drugiej strony coraz więcej toksyn zbiera się w jelitach, odfiltrowane od krwi przez wątrobę i wysłane do jelit wraz z żółcią. Jedzenie sprzed kuracji również znajduje się w jelitach i zaczyna się rozkładać, wydzielając kolejne toksyny. Bez wydalania toksyny będą pochłaniane poprzez błonę śluzową jelita i wrócą do krwiobiegu. Rezultatem jest ból głowy, głód oraz zmniejszona skuteczność kuracji.

Oznacza to, że nasze jelita wymagają ciągłego wsparcia w trakcie kuracji, by uwolnić się od toksyn. Tylko wtedy kuracja osiąga swój pełen potencjał oczyszczający.
Zależnie od wieku i stylu życia jelita są w stanie pomieścić zadziwiające ilości oślizgłych lub nawet skamieniałych ekskrementów, które od lat mogły wstrzymywać twoje przyswajanie żywności i przesyłać toksyny do krwi.

Kuracja to wspaniała okazja, by pozbyć się wszelkich starych, niechcianych odpadów. Twój system odpornościowy będzie ci wdzięczny! 

Do wyboru są:  lewatywy, ziołowe  herbatki przeczyszczające, sól gorzka lub płukanka z soli morskiej.