Detoksykacja organizmu

Detoksykacja organizmu, potocznie detoks (łac. detoxicatio znaczy „usuwanie toksyny”) to inaczej oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się w nim na skutek nieodpowiedniej diety, przyjmowania wielu leków i życia w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku.
Po czym poznać, że organizm domaga się detoksykacji? Kiedy ciało woła o detoks? Objawów jest sporo i zazwyczaj jednocześnie występuje przyjemniej kilka z czynników wskazujących na potrzebę detoksykacji.
Warto zdecydować się na detoksykację jeśli: odczuwamy ciągłe zmęczenie, źle śpimy; pojawiają się problemy z trawieniem; odczuwamy nudności, wzdęcia; cierpimy na zaparcia lub zaznacza się zespół jelita drażliwego; bolą nas mięśnie lub stawy; często „bez powodu” boli nas głowa; pocimy się w nocy; dokuczają nam alergie; zatrzymujemy wodę w organizmie; mamy matową, suchą skórę, która czasami swędzi, pojawiają się wypryski lub wysypka; włosy są matowe lub szybko się przetłuszczają; mamy opuchnięte, podkrążone oczy; pojawiły się zmiany cellulitowe; miewamy zmienne nastroje; odczuwamy przygnębienie, niepokój lub silny stres; często miewamy stany zapalne oczu.
Detoksykacja organizmu ma za zadanie usunąć z organizmu toksyny. Z uwagi na to, że jej wartość energetyczna jest bardzo niska, gubimy przy okazji kilka zbędnych kilogramów. Mimo utraty wagi, diety tej nie powinniśmy traktować jako kuracji odchudzającej jej celem jest oczyszczenie organizmu.
Naturalne oczyszczanie organizmu można przeprowadzić za pomocą odpowiedniej diety, głodówki, picia różnych soków, napojów (np. napój Neera) i wywarów. Wszystkie te metody mają na celu wspomóc procesy detoksykacji organizmu oraz przyspieszyć wydalanie toksyn.

Copyright © 2015 – neera.pl

projekt: Anna Kallas Studio / wykonanie: noveo interactive / OK interactive